banner3088

Haftanın Analizi (04 Kasım 2015)

7 Haziran’da başlayan seçim maratonu nihayet sonlandı. Halk kararını verdi ve AK Parti tek başına iktidar olacak milletvekili sayısına ulaştı.7 Haziran’da vatandaşın kendilerine verdiği uyarıdan ders alınmış olacak ki çok sağlam çalışarak mutlu sona ulaştılar.

Türkiye genelini değil de Silivri’yi konu almak istedim. Hüseyin Turan, Yetgin Çavdar ve Adil Sirkeci yönetimindeki AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi, geçen haftaki yazımda da belirttiğim gibi nokta atışlar yaptılar. Fabrika ziyaretleri, ev ziyaretleri, esnaf ziyaretleri sonucunda meyvelerini topladılar. Silivri’de birinci parti çıkamasalar da bıçak sırtı denilebilecek bir oy potansiyeli yakaladılar. Ekip, program ve doğru strateji ile iyi iş çıkardılar. Başta Silivri AK Parti ilçe teşkilatı olmak üzere tüm AK Parti mensuplarını tebrik ediyorum.7 Haziran’da ki tabloyu iyi okudular.

Silivri CHP’de hemen hemen AK Parti kadar çaba sarf etti bu seçimlerde. Alınan sonuçlar bence büyük başarı niteliğinde, şöyle ki; Birçok vatandaş CHP ilçe yönetimine tepkili gibi görünse de partisine, ilçe yönetimine sahip çıktı. Bu tablo, 2 yıl sonra yapılacak olan yerel seçimlerin de (yerelde) provası gibi değerlendirilebilir diye düşünüyorum.Her ne kadar tepkili de olsa Silivri CHP’nin kalesi..Tabi kale içerideki dostların (!) sayesinde yıkılmazsa..

Bu seçimin tek kaybedeni MHP oldu. Her ne kadar sempatizanı olmuş olsam da üzülerek ifade ediyorum Genel Başkan Devlet Bahçeli ile bu geminin yürümediğine bir kez daha şahit olduk.15 seçimde 15 hezimet… Yanlış yönlendirme, yanlış kararlar doğrultusunda (Türkiye genelinde) 7 Haziran’da ki seçimlerde alınan %16,3’lük oy 1 Kasım’da %11,9’a düştü. İstanbul genelinde ise bu oran %11,1’den 8,6’ya düştü. Ülkücüler her ne kadar liderlerine sahip çıksalar da içleri kan ağlıyor. Yeni bir yüzün yeni bir ismin genel başkan koltuğuna oturması lazım diye düşünüyorum. Açıkçası içimden gelen ses Meral Akşener ile bu işin çözüleceği yönünde…

Çıkan sonuçlar Ülkemizin üzerindeki kara bulutların dağılmasına vesile olsun.Hayırlı uğurlu olsun..Allah utandırmasın

 

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3197