banner3088

Haftanın Analizi (06 Ocak 2016)

Yeni bir yıla girdik, yeni umutlarla, yeni planlarla umarım yeni yıl hepimize ihtiyacımız olanı getirsin, tüm vatandaşlarımıza sağlık sıhhat, huzur, barış ve bereket getirsin..

2015’in son günü ve gecesinde full çalıştık, gerek bölgemizde olan zincirleme kazalara adeta uçtuk, gerekse gece Silivri sahilindeki kutlamalara katıldık. Gündüz olan zincirleme kaza haricinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı bölgemizde, ufak tefek tartışmalar da alkol sınırını aşan gençler arasında yaşanan ağız dalaşından öteye geçmedi. Geçtiğimiz yıllara nazaran çok sakin bir yılbaşı gecesi yaşadık.

Yeni yılın ilk günü sabah saatlerinde telefonum çaldı ve arayan Yılbaşı büyük ikramiyesinin Silivri’de Mustafa Gıcık isimli şahsa çıktığını belirterek telefon numarasını verdi. Aradım verilen numarayı konuştum, ne yapacaklarına karar vermediklerini belirterek ve güvenlikle ilgili çekincelerini dile getirerek röportaj teklifimi geri çevirdi telefondaki şahıs…Ertesi gün tekrar aradım yine olumsuz cevap aldım. İki gün sonra da Sabah Gazetesi’nden Deniz Derin’in teklifini kabul edip röportaj vermiş. Allah güle güle yemeyi nasip etsin kendisine..Tüm bu süreçleri sosyal medya hesabımdan bir bir paylaştım. SHA ile bir kez daha gurur duydum. İstihbarat mekanizmasının 24 saat aktif olduğuna bir kez daha şahit oldum.

Mail kutumuza bir haber düşmüş ve incelemeye başlamıştım. Silivri Birlik’ten bir hak ihlali olduğunu belirtiyordu.20 yıldır Silivri’de yaşıyorum 20 yıldır da Silivri Brilik’ten gelen şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Tüm bu olumsuzlukları 96 tane aracı olan bir kooperatife mal etmemek gerektiğini biliyorum. Ancak bu kurumun bir yöneticisi var. Çıkıp ta “arkadaş durum bu !” demesi gerekirdi bu durumda. Atılan mesajlar hala arşivimde, kendini bilmez “ayakçı”  takımı olur olmadık mesajlar atarak haberin kaldırılmasını emrediyor. İşlerini düzgün yapan, ekmeğini yaptığı servislerden kazananlara lafım yok aksine saygı duyuyorum. Ama bu kendini bilmez “ayakçı”ları aranızdan temizlemediğiniz müddetçe halkın sempatisini kazanamazsınız. Saygısızlığı yapan bir iki kişiliksiz ayakçılar, suçlanan koskoca Silivri Birlik camiası, engelli vatandaşa hakaret eden onlar, suçlanan Silivri Birlik…

Silivri Birlik’in kooperatif başkanı bir çeki düzen, bir “ayar” vermesi gerekiyor bu ayakçılara...

Bol kazançlı ve bereketli bir hafta geçirmenizi dilerim.

YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2251

banner3196