banner3088

Haftanın analizi (07 Ekim 2015)

 Geçtiğimiz günlerde Amatör Spor Kulüplerinin toplantısına davet edildim. Birçok spor adamı orada ihtiyaçlarını dile getirdiler. Başkan vekili de talepleri bir bir not aldı. Ortak sorun Kapalı Spor salonunun hizmete alınmamasıydı. Sebep olarak ta bir sürü BAHANE ler üretilmiş gördüm. Sporun bahanesi olmayacağını, orada spor yapacak çocuklarımıza spor kulüpleri kötü alışkanlıklardan korumak adına bir yol gösterici gibi davrandıklarına hepimiz şahidiz. Sorunun İstanbul Büyükşehir Belediyesinden kaynaklandığını belirtti spor adamları, İBB Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’ın spora ve sporcuya hatta spor kulüplerine yakınlığını hepimiz biliyoruz. Şu soru aklıma geliyor Acaba Sayın Topbaş’ın bu durumdan haberi var mı? Yoksa da budan öğrenmiş olacaktır diye umut ediyorum.

“Koca İstanbul’un Büyük Başkanı, yüzlerce sporu seven çocuk sizin, spora gönül vermiş birçok insan sizden medet ummaktadır. Bilgilerinize sunarım…”

13 Eylül’de kaza yaparak yoğun bakıma alınan bir kardeşimiz vardı. İsmi Serkan, gümüşyaka’da sevilen çok saygılı, vatanını milletini seven dürüst, adam gibi bir adam olarak anılan kardeşimiz uzun süre verdiği yaşam savaşına yenik düştü. Cenazesine katılma imkânım oldu. Söylenenlerin ne kadar doğru olduğunu cenaze törenine katılan cemaatin kalabalığın anladım. Allah gani gani rahmet etsin sana güzel insan, nur içinde yat, peygamber efendimize komşu olursun inşallah… Yakınlarına ve sevenlerine sabırların en büyüğünü versin yüce Allah.

Gazitepe’de samanlık yangınına gittim.7 ekip olduğunu öğrendiğim İtfaiye ekiplerinin canhıraş çalışmasına şahit oldum. Aldıkları parayı fazlasıyla hak eden emekçi insanlar, kendi hayatını hiçe sayarak o saman alevinin arasına girdiklerini hatta bir tanesinin de dumandan etkilenerek baygınlık geçirdiğini görüpte Allah razı olsun onlardan demek şükürsüzlük olur. Yalnız tek eksikleri olası bir aynı durumda acil olarak müdahale edebilecekleri Kepçe ihtiyaçları var.Çünkü o yangında taa Çatalca Subaşı köyünden çağırdılar kepçeyi,3 saat sürdü gelmesi kepçenin,O kadar donanıma ,son model araçları olan Selimpaşa İtfaiye Amirliğinde bir kepçenin olmaması garip geldi bana ..Umarım en kısa sürede o aracı da ekipmanlarına katarlar.

Son olarak Pazartesi günü Silivri Belediye Başkanımız Sayın Özcan ışıklar misafirimiz oldu. Birçok konuda sohbet ettik. Merak ettiklerimi sordum, samimiyetle cevaplarını verdi. Gazetemizde yaptığımız o sohbetten satır başları bulacaksınız. Sayın başkanın son zamanlarda diline adeta pelesenk yaptığı TURAM üzerine ve Bezmialem Üniversitesi ile yapılan olan protokolün detaylarını konuştuk.

YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2251

banner3196