banner3088

Haftanın Analizi (09 Aralık 2015)

Özel Çağrışım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden bahsetmek istiyorum sizlere…Silivri’de faaliyet gösteren ve özel bireylerimizle yakınen ilgilenen bir kurum.Kurumun sahibesi genç bir kardeşimiz Seda Şahin.. 3 Aralık’ta ziyaretine gittiğimizde bizi ağırladı, hoş sohbet bir ortam oldu ve Silivri’de yapmak istediği “Engelli Yaşam köyü’nden” bahsetti. Çok güzel takdir edilecek ve ciddi bir yatırım gerektirecek bir proje…Bürokratik engelleri aşabilirse Trakya’da bir ilk olacak proje.Umarım her şey gönlünce olur..

Aynı kurumun öğrencileri hazırladıkları gösterileri izleyenlere sundular. Ben dahil salonda ki bir çok izleyici gözyaşlarını tutamadı. Kendimi salon dışına atarken Özkan Kandemir’in gür sesiyle bana seslenmesi üzerine geri dönmek zorunda kaldım. Çok özel ve güzel program olduğunu, şimdiye kadar yapılmış belki de en güzel programlardan biri olduğunu iddia edebilirim. Emeği geçen herkesi kutluyorum.

Asayiş berkemal demiştik geçen sayımızda gerçektende berkemal olduğunu bir kez daha gördük. Geçtiğimiz aylarda tombalacılara baskın yapan Emniyet mensupları aynı işyerine ikinci bir baskın yaparak 60’a yakın kişiye yasal işlem yaptı. Silivri Polisi ertesi gün aynı işyerine bir baskın daha yaparak “Tombalaaa” dedi adeta ..Burada hakkında işlem yapılanların profillerine baktığınızda 50’ye yakın vatandaşın Silivri dışından geldiği,bir kaçının da Silivri yaşayan vatandaşlar olduğunu gördük.

Dün SİAD’ın geleneksel Salı Kahvaltı programı vardı. Şampiyon Volkanımız ve hocası Yavuz Ergen de misafirdi. Dernek Başkanı Hakan Kocabaş, dernek olarak yada bireysel olarak maddi manevi her türlü desteğe hazır olduklarını belirtmesi üzerine Volkan’ın yüzündeki tebessümü görmenizi isterdim. Sonradan Silivrili olduğunu belirten başkan Kocabaş Silivri’mizin isminin dünyaya duyurulmasında üstlerine düşen her göreve hazır olduklarını her platformda dile getiriyor. Volkan kardeşimizi ve hocası Yavuz Ergen’i bir kez daha tebrik ediyorum. Buradan bende üzerime düşecek her türlü desteğe hazır olduğumu belirtiyorum. Başarılarınız daim olsun…

 

Mehmet Akif Ersoy’un bir şiiriyle yazımı tamamlamak istiyorum. İyi bir hafta geçirmenizi dilerim. İşlerinizde başarı ve bol bereketli kazançlar

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri gelir her şeyden önce
Vaat etmeseydi Allah cenneti, O’na bile etmezlerdi secde.
Ağlarım, ağlatamam, hissederim, söyleyemem.
Dili yok kalbimin ondan ne kadar bizarım.
İz bırakanlarla senin aranda basit bir fark var sadece
Onlar ömür boyu gayret ediyorlar;
Sen ömür boyu hayret ediyorsun.
Yâ Râb, bu uğursuz gecenin yok mu sabâhı?
Mahşerde mi biçarelerin, yoksa felâhı!....

YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2251

banner3196