banner3088

Haftanın Analizi (16 Aralık 2015)

Dün meslektaşlarım Fatma Sarıbıyık Yıldırım ve Ahmet Refik Bek ile birlikte Çayırdere Köyü’ne gittik. İBB’nin şirketlerinden İGDAŞ’ın Çayırdere köyüne doğalgaz verme törenine katıldık. Havanın soğuk olması sebebiyle olsa gerek (!) pek köy halkından katılım yoktu. Ancak muhtarımız (Allah uzun ömürler versin) Mustafa amcanın misafirperverliği ve güler yüzü yetti bize. Bizler verilen saatten önce gittik köye ve İGDAŞ personelinin çalışmalarını ve heyecanını yerinde gördük. Hep savundum ve savunuyorum. İnsan yaptığı işi sevmeli diye … İGDAŞ personelini mühendisinden işçisine kadar özverili çalışmalarına şahit olduk. Çalışan görevlilerden biriyle ayaküstü sohbet etme fırsatım da oldu.”Ağabey aldığımız maaşı hak etmek lazım. Helalinden kazanmak, alın teri akıtarak kazanmak önemli benim için “dedi. Helal olsun dedim böyle çalışan kardeşlerimiz var hala…

Helalinden kazanmak! Unutulmuş bir kavram bir cümle birçoğumuz için... Kimi için alın teri akıtarak kazanmayı ister, kimi de oturduğu yerden haram helal bilmeden kazanmayı yeğler. Bakış açısı... Karakter meselesi…

AK Parti ilçe Başkanı Rıfat Kutlu, Çayırdere’de Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ı adeta köylülere şikayet etti. Çalışmıyor, hizmet üretmiyor, borç yapıyor, 122,5 Milyar borç var hizmet yok, Alipaşa’da 3 tane tarla satılıyor ama yine para yok, yine hizmet yok… İktidar -muhalefet kavgaları bitmek bilmez.

Son günlerde Silivri’nin köylerinde hummalı bir çalışma var. Fener köyü yoluna girdiğinizde alt yapı çalışmaları karşılıyor sizleri devamında ise diğer köyler ardı ardına geliyor. Alt yapısı İSKİ’nin ve İGDAŞ’ın çalışmaları paralel gidiyor. Ardından da yol bakım müdürlüğü bozulan yolları onarımını tamamlayıp işi bitiyor. En kısa sürede her hafta bir mahalleye giderek bu çalışmaları mahalle ve köyde yaşayan vatandaşlarımızla görüşerek haber yapmayı planlıyorum. Yapılan işlerden memnunlar mı değiller mi? Bir nabız yoklayacağım.

Silivri Emniyet Müdürlüğü’nün bir projesi olan ve hayata geçirilen (FİDE) , Silivri'de bulunan toplam 7 mahalle hedef alınarak, mahalle sakinlerinden özellikle çocukları okul çağındaki ebeveynlerin düzenlenecek planlı eğitim faaliyetleri ile madde bağımlılığı ile ilgili farkındalıklarını artırmak, ebeveynlerin madde bağımlılığının belirtileri, davranış değişikliklerinin gözlemlenmesi yönünde bilinç seviyelerini yükseltmek amacıyla hayata geçirilen projenin tanıtımı 24 Aralık Perşembe günü Yaşar Kemal Sergi Salonu’nda gerçekleşecek.

Bol bereketli ve iyi bir hafta geçirmenizi dilerim.

 

YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2251

banner3196