banner3088

Haftanın analizi (20 Ocak 2016)

Yine çok yoğun bir hafta geçirdik, kar kış kıyamet, kazalar, yaralanmalar, asayiş olayları yorucu bir hafta oldu benim için, hep 3.sayfa haberleri yapmak zorunda kaldım.

Dün akşam saatlerinde mail kutumuza bir yazılı bülten düştü. Silivri Sanayici ve İşadamları derneğinden gelen mail okuduğumda bir kez daha gururlandım. Birlik ve beraberlikten ne güçlerin doğacağını, Ne kadar büyük bir devlet olduğumuzu, her zorluğun üstesinden birlikte gelebileceğimizi içeren bir açıklamaydı. Oda ve STK’ları aş ve sevgiyi paylaşmaya davet eden, özellikle terörden mağdur olmuş, zarar görmüş vatandaşlarımıza yardım eli uzatacak bir davetti. Bu işin lafta kalmayacağını Hakan Kocabaş ve SİAD’ın üyelerinin en ön saflarda üzerlerine düşecek her durumda aktif rol oynayacaklarına eminim.

Birazdan yazacaklarım alında biraz geç kalınmış bir yazı olacak ama şu son iki üç günde köylerdeki karla mücadele eden ekiplerin çalışmaları bu yazacaklarımı perçinledi.Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız kar yağışı sonrasında bir çok köy yolu hemen hemen ulaşıma kapanmak üzereydi diyebiliriz.Ancak İBB , yol bakım ve muhtarlar özveriyle çalıştıklarına şahit olduk.Yollar kapanmadan sabahlara kadar kar küreyerek zaman harcadılar.Dün akşam Akören yolunu temizleyen aracın sürücüsü aracında fenalaştı ve aracı askıda kaldı.İmdadına yine ekip arkadaşları yetişti.Sürücüyü aracından indirerek Çatalca Devlet Hastanesine gönderdiler.Uçuruma uçmak üzere olan aracıda vinç yardımıyla çıkarıldı.Bunun adı bence özveri ,kazandığı parayı hak etme ,helal kazanç..Belki amirleri teşekkür etmiştir ancak özel bir teşekkür de ben edeceğim.Çalışan tüm ekiplere tek tek teşekkür ederim. Allah sizlerden razı olsun.

Bir özverili çalışma örneğini de geçtiğimiz gece gördük. Asayiş uygulaması yapan polis memuru kardeşimize minibüs çarptı. Olayı duyar duymaz gazeteci refleksi ile değil, insani refleksle hastaneye koştum. Ambulanstan indirilirken 112 ambulansındaki görevlilerinin ağlayarak yaralı polis memuruna müdahaleye devam ettiklerini gördüm. İlk dakikalarda durumunun ciddi olduğunu söylediklerinde gözyaşlarıma hakim olamadım. Sonradan bilincinin açıldığını sağlık durumunun iyiye gittiğini öğrendiğimizde ekip arkadaşları, orada bulunan hastane çalışanları dahil hepimiz “çok şükür “diyebildik.Dün itibariyle polis memuru kardeşimiz taburcu oldu.Durumu gayet iyi,Allah şifa versin..

Vatandaşın huzuru için çalışan, vatanın birliğini ve dirliğini bölmeye yeltenen hainlere karşı canını hiçe sayan emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize Allah güç kuvvet versin. Sevdiklerinden ayırmasın (AMİN)

Sağlıklı ve bereketli  bir hafta geçirmenizi dilerim.

 

YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2252

banner3196