banner3088

Haftanın Analizi (21 Ekim 2015)

 Büyük Birlik Partisi ilçe yöneticilerinin istifa ederek AK Parti’ye geçmeleri yerel ve ulusal gündemde geniş yer buldu. Çıkan haberler üzerine Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi yalanlama yayımladı ve kocaman bir yalan söyledi. Neden yalan? Hemen anlatayım.

Büyük Birlik Partisi’nin Silivri’de adı sanı yokken Zafer Erel ağabeyimiz çıktı dedi ki “Bu bayrak burada dalgalanacak” ! Hasan Güner de destek verdi. İmkânsızlıklar içerisinde, kendi imkânlarınca partinin ilçe temsilciliğini ayakta tutmayı başardılar. Hasan Güner, büyük bir cesaret örneği göstererek, sonucu bile bile Belediye Başkan adayı oldu. Bu süreçte her gün olmasa da yapmış olduğu etkinlik ziyaretler v.b. durumlarda eşlik ettim. Yaptıkları programlarda kendilerini partilerini anlattılar. Şehit Reis Muhsin Yazıcıoğlu’nun yolundan yürüyerek çok yol kat ettiler. Taa ki 17 Haziran 2014 tarihine kadar çizgilerini bozmadılar. Mevcut Başkan Zafer Erel, özel sebeplerinden dolayı istifa etti. Boş kalan ilçe yönetimine de Genel merkez tarafından Hasan Güner atandı. Ancak kendisinin de ifade ettiği gibi “…şu anda üzülerek görüyoruz ki Büyük Birlik Partisi Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun bıraktığı Parti değil, Yazıcıoğlu milli ve yerli bir kişiydi biz bu nedenle onunla siyaset yapıyorduk, ama 2014 ten sonra dış güçlerin emrinde olan paralel yapıyla ortak hareket eden bir parti oldu. Üç benzemez bir araya gelip AK Parti ve özelde Recep Tayyip Erdoğan'ı devirmek için ittifak oluşturdu. İstiklal Marş’ımızı dahi okumayı bilmeyen Ekmeleddin İhsanoğlu çatı ayarla çatı adayı yapıldı ve bu aday Büyük Birlik Partisi tabanına dayatıldı…” diyerek o ve yönetimi istifa etti. Aldıkları AK Parti’ye katılma kararını da Show yaparak yerine getirdiler. Haberlerini yaptık. Haberin yayımlanmasının ardında BBP genel merkezi yalanlama yayımladı.”… önceden hasbelkader hareketin içinde yer bulmaya çalışmış ve isim yapmış insanları… gibi açıklamaya yayımladı.Malum yayın organları da ellerini ovuşturarak bize malzeme çıktı diye sevinerek manşetten verdi o açıklamayı.. Hani ben bizzat süreci yakından takip etmesem inanacağım da ..Sadece güldüm..Şuna bir kez daha şahit oldum ki Siyaset “İnsanların emeği ,zahmetini,özverisini” bir saniyede siliveriyor.

*****

Kınalı Albayrak Tatil sitesinin yanı başında güzel bir mekan hizmete açıldı.Adı Masalköy..İsmi neden Masalköy ? Söylüyorum, Google Maps’i hepimiz biliyoruz. Gökyüzünden baktığınızda Masalköy’e etrafını sarmalayan ağaçların M harfi olduğunu göreceksiniz. Yerin sahibi Yağız Gökmen’le yaklaşık 9 ay önce tanıştık. Yapmak istediğini ,hayalini paylaştı benimle, belki de çoğuna Ütopya gelen bu fikirde kendisine inanan birkaç kişiden biri olduğumu biliyorum. O gündür bu gündür kendisiyle kardeşten öteyiz. Araya girmeye çalışan arkadaşlarıma da buradan sesleniyorum, ezilirsiniz! Çünkü bizim dostluğumuz o araya girmeye çalışan arkadaşlarımızın bildiği menfaat dostluğu değil!

*****

Pazartesi günü sevip saydığım güzel insan Akgün Duru’nun annesi, Salı günü de Küçük Kılıçlı Muhtarımız Göksel Girgin ağabeyim vefat etti. Allah gani gani rahmet eylesin. Mekânları cennet olsun. Allah, aileleri ve yakınlarına sabırların en büyüğünü versin…

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2250

banner3196