banner3088

Haftanın analizi (23 Aralık 2015)

Silivri Emniyet Müdürlüğü’nün projesi olan FİDE’den bahsetmek istiyorum. Kalkınma Ajansı’na sunulan yüzlerce proje arasından seçilerek hayata geçirildi. Gençlerimizi, uyuşturucu illetinden daha başlamadan, batağa sürüklenmeden can simidi olan bir proje... Proje detayları da şöyle: Eğitimlerde daha önceden belirlenen mahalle, site ve yaklaşık 7500 aileye ulaşma hedefleniyor. Bu illetin önüne eğitimle geçilebileceğini ısrarla savunan Silivri Emniyet Müdürlüğü mensuplarının işi çok sıkı benimseyerek özverili bir çalışma sergilemiş olduğunu gözlemliyorum. Proje, 24 Aralık 2015 tarihinde saat 14.00’te Yaşar Kemal Sergi Salonu’nda yapılacak programda kamuoyuyla paylaşılacak. Bu projeye AK Parti Silivri Belediye Meclis üyesi ve Başakşehirspor Asbaşkanı Mustafa Saral da Başakşehirspor'un şimdiki teknik direktörü Abdullah Avcı ve yıldız futbolcu Semih Şentürk'ü davet etti. Son duyumlarım da projeye destek için ünlü isimlerin de programa davet edildiği yönünde. Umarım amaçlanan sonuçlar alınır, umarım çocuklarımız batağa sürüklenmeden önüne geçebiliriz.

1976 yılında kurulan Çayırderespor’un resmi bir statüye kavuşturulması için kollar sıvandı. Silivri Kulüpler Birliği Başkanı Veysel Ziroğlu ve ekibi de kulüp yöneticilerinin yanında olduklarını Çayırdereli gençlerin kahve köşelerinden kurtarılması ve kötü alışkanlıklara bulaşmaması için ellerinden gelen tüm desteği vermeye hazır olduklarını söylemesi kendi adıma söylüyorum “olması ve yapılması gereken ”bir durumdu. Sonuçta yapılanların hepsi geleceğe yapılan bir yatırım, gençlerimize, bizim çocuklarımıza yapılan bir yatırım.

AK Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, yaptığı basın toplantısında Silivri Belediye Başkanı Özcan ışıklar’ı sert diyebileceğimiz bir üslupla eleştirdi. Işıklar’ın yapacağım dediği fakat herhangi bir gelişme olmayan projelerinden bahsetti. Kutlu’nun bu açıklamaları sonrasında Işıklar’dan bir ses çıkmadı. Acaba Kutlu’nun söylemlerine katılıyor da mı suskun merak ediyorum!

22 Aralık günü Sarıkamış Harekâtı’nın yıldönümüydü. Binlerce askerimizi şehit verdiğimiz bugünde tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Umarım haklarını bizlere helal etmişlerdir.

Son olarak da geçmiş Kandilinizi tekrar kutluyor, iyi bir hafta geçirmenizi diliyorum.

 

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2252

banner3196