banner3088

Haftanın analizi (23 Eylül 2015)

Silivri’de o kadar sakin bir hafta geçirdik ki, dilerseniz birlikte son bir haftanın analizi birlikte değerlendirelim.

Silivri Belediyesi Kurban satış ve kesim yerini Selimpaşa –Kavaklı yolu üzerindeki bir alana kurdu.Alanın Belediye ukdesinde olması yapılan ve yapılacak olan düzenlemelerin çöpe gitmemesi adına güzel bir yaklaşım.ancak alanın şehir merkezine uzak oluşu Silivri’de yaşayan ve kurban kesecek vatandaşlarımız,Kurbanlık satışı yapan satıcılar  için  büyük sorun.Hoş ,belediyenin bölge için yol güzergahına koymuş olduğu servisler kısmi bir çözüm.Son 3-4gündür sürekli uğrar olduk pazar alanına ..Müşteriler bölgenin uzaklığı ve bilinen bir adres olmadığından ,satıcılar da müşterilerinin gelemeyişinden şikayetçi..

Bayram sabahı bölge yoğun bir gün yaşayacak, kurban kesecek olan ve arabası olmayan vatandaşlar hadi servisle bölgeye gitti diyelim. Kurbanının kesen vatandaşımız ellerinde poşetler torbalarla tekrar geldiği servise binerek geri gelecek yada taksi tutarak geri dönecek !!!

Bu alan seçimi şu an için yanlış bir seçim gibi görünüyor. Bakalım vatandaşın tepkisi bayram sabahında ne olacak… Biz ölmezsek orada olacağız …

***************

Erken seçim sebebiyle siyasi partiler aday listelerinde malumunuz revizyona gittiler.MHP’den bölgemiz milletvekili Meral Akşener’in aday gösterilmemesi çok büyük bir hata !!! MHP’nin İstanbul 3.bölgede almış olduğu oyların % 40’ı Meral Akşener’in kişisel oyu, bu sebeple MHP 3.bölgede hüsrana uğrayacak görünüyor.

****

Silivri’de Bayram namazı saati 07.35 olarak bildirildi. Yarın sabah kısmetse bayramı eda edeceğiz. Umarım ve dilerim ki Ülkemizin üzerindeki kara bulutlar bir an önce kalkar, tüm olumsuzluklar sona erer. Vatanımızı bölmeye, şanlı bayrağımızın dalgalanmasına tahammül edemeyen güçler önce Allah’ın izni sonra da güvenlik güçlerimizin gayretiyle sona erer.

Allah birlik ve beraberliğimize göz diken şeref yoksunlarına fırsat vermesin.(Amin)

YORUM EKLE

banner3205

banner2250

banner3197

banner3196