banner3088

Haftanın analizi (25 Kasım 2015)

Cuma günü tanıtımın yaptığımız SHA’nın kardeş kuruluşu Silivri Organizasyon’un kokteyline katılım gösteren tüm dostlarıma teşekkür ederek başlamak istiyorum yazıma..

Bizim için çok yoğun ve yorucu bir haftayı geride bıraktık. Silivri Organizasyonun tanıtım kokteylinin kusursuz olabilmesi için adeta kendimizle yarıştık. Ekip arkadaşlarımın fedakârca, mesai kavramı bilmeden çalışması ortaya konulacak eser için var güçleriyle çaba sarf ettiler. Çok yorulduk ancak programın tamamlanmasının ardından hepimizin yüzünde yorgunlukla karışık bir gülümseme vardı. Hatalarımız eksiklerimiz olmadı mı? Tabi ki oldu. En büyük eksiğimiz birçok dostumuza davetiyelerimizin ulaşmamasıydı.İş yoğunluğunun verdiği telaştan listemizde olmalarına rağmen bir çok dostumuzun davetiyesini ulaştıramadık.Ne deseler haklılar ..Onlardan çok çok özür diliyorum.

İlçemizde siyasi hareketlilik söz konusu, AK parti seçimlerden 1.parti çıkması sebebiyle teşekkür turlarına çıkacağı yönünde bilgiler alıyorum. CHP de ise durum daha hararetli, 29 Kasım’da yapılacak olan ilçe kongresinde şu an tek isim adaylığını açıkladı. Sanıyorum ki karşısına herhangi bir isim çıkmayacak. Suna Göçengil tek başına kongreye gidecek ve başkan olarak seçilecek. MHP de ise seçim sonrasında derin bir sessizlik hâkim.

İlçede siyasi hareketlilik devam eder dursun Pazar günü Öz Alibeyliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Pazar kahvaltısı vardı. İlçemizdeki farklı siyasi parti mensubu siyasi aktörlerde oradaydı. O gün görüldü ki siyasi görüşler bir kenara itilerek eski günler yad edildi. Siyasi arenada görmeyi istediğimiz tablo karşımızdaydı. Demek ki zor değilmiş, dostluk çerçevesinde de siyaset yapılabiliyor, aynı sofra paylaşılabiliyor.

28 Kasım’da bir kongre daha var bölgemizde (İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği) İYGAD olağanüstü kongre yapacak. Henüz üyesi olmadığım bir STK, daha önce birkaç arkadaşım üye olmam konusunda talepte bulunmuş ve bende reddetmiştim. Ancak dün ofisimizde sohbet ederken konusu açıldığında Gazeteci Ağabeyim Ahmet Refik Bek ve gazeteci arkadaşım Fatma Sarıbıyık’ın telkiniyle kabul ettim. Dün akşam 17.00’de görevli arkadaşlarıma üyelik formunu doldurarak yolladım.28 Kasım’da yapılacak kongrenin meslektaşlarımıza kazanımların getireceğini umut ederek güzel, bereketli ve sağlıklı bir hafta geçirmenizi dilerim.

 

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196