banner3088

Haftanın analizi (28 Ekim 2015)

Seçim çalışmaları son sürat devam ediyor Silivri’de, tüm siyasiler eteklerindeki taşları kendilerince nokta atışlar yaparak son toplantılarını son seçim çalışmalarını dur durak bilmeden devam ettiriyorlar. İlçede aktif olarak görülen AK Parti ve CHP var, ardından MHP geliyor.

AK Parti,geçmişte yapılanın aksine farklı bir strateji belirlemiş olacak ki fabrika ziyaretlerinden sonra dernek ve ev ziyaretlerini yoğunlaştırdı.AK Parti’deki ilçe SKM başkanı Hüseyin Turan ve ekip arkadaşları Silivri’de AK partiyi birinci parti çıkarma çabasında haklı olarak ..

CHP’de sistem yine aynı şekilde devam ediyor.Sessiz sedasız yürütülüyor çalışmalar.Fabrika ziyaretleri ve köy ziyaretleri şeklinde..Kemikleşmiş oy potansiyeli ile bölgede birinci parti çıkma çabaları biraz rahat davranmalarına sebep oluyor.

MHP’de geçen seçim çalışmalarının esamesi yok, Meral Akşener’in aday gösterilmemesinden mi desem yoksa seçimde iddialı olmamasından mı desem her hangi bir gayret göremiyorum. Pazartesi günü MHP genel başkan yardımcısı Atila Kaya, muhtarlar derneğini ziyaret edip ayrıldı ilçeden ,son günlerde bölgemizden gelen birkaç milletvekili adayı ile köy ziyaretleri ile devam ediyor çalışmaları..

Bu Pazar günü seçim var, ne olursa olsun seçimde oy kullanılması gerektiğini biliyorum. Hangi siyasi partiyi desteklerseniz destekleyin, sizlerden tek isteğim ülkemizin bir an önce bu karanlık günlerden kurtuluşu için, ülkemizin rahat bir nefes alabilmesi için, çocuklarımızın geleceği için oy kullanın.. 

Salı günü Silivri Belediyesi’nden hiçbir sebep gösterilmeden iş akitleri feshedilen işçiler CHP ilçe binası önünde eylem yaptı. Gerekçeleri ise Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın kendilerine iş geri alınacak” sözünü tutmadığı ve kandırıldıklarını gerekçe gösterdiler. Aynı işçiler geçtiğimiz günlerde de yine bir açıklama yaparak Başkan Işıklar’a teşekkür etmişlerdi. Merak ediyorum, teşekkür edilen o açıklamaya Silivri Demokrasi platformu destek olurken, dün yapılan 4 kişilik eylemde neden yoklardı? Birileri insanları gerçekten kandırıyor! Ya işçiler, ya Belediye başkanı yada Silivri Demokrasi platformu…

Bekleyip göreceğiz tarafların açıklamalarını… 

Bu yıl Cumhuriyet’in 92.yılını kutlayacağız. Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle yazımı tamamlamak istiyorum. Bayramımız kutlu olsun…

“…milletimizin yüksek karakterini, yorulmaz çalışkanlığını, fıtrî zekâsını, ilme bağlılığını, güzel sanatlara sevgisini ve millî birlik duygusunu mütemadiyen ve her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek millî ülkümüzdür. Türk milletine çok yakışan bu ülkü, onu, bütün beşeriyette, hakikî huzurun temini yolunda, kendine düşen medenî vazifeyi yapmakta muvaffak kılacaktır.”

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3211