banner3088

Haftanın analizi (3 Şubat 2016)

Yine ‘dolandırıcılık’ ile ilgili haberler var üçüncü sayfada… Emniyet Genel Müdürlüğü sık sık mesajla uyarıları tekrarlıyor ancak, şuan ki Ülke durumundan sebep herhalde vatandaşlar, bu kişilere inanıp paralarını teslim ediyor. Profesörü bile dolandıran kişiler bunlar. İkna kabiliyetleri mi yüksek, bizim milletimiz mi her şeye inanmaya alışmış ben bir türlü anlam veremiyorum. Vatandaşların bu dolandırıcılardan daha uyanık olması lazım.

Kimsenin bu tuzaklara düşmemesi dileğiyle Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sık sık attığı mesajı buradan da duyurayım;
“Polis, asker ve savcı şeklinde kendisini tanıtarak bankaya para yatırmanızı veya söylenilen yere para, altın bırakmanızı isteyenlere inanmayın.”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, geçtiğimiz günlerde ofisimizi ziyaret etti. Sayın Başkan ile yaklaşık 1 saat sohbet ettik. İlçe ve ülke gündemini değerlendirdik, belediye çalışmaları ve projeleri hakkında konuştuk. SHA’nın ‘gerçek, doğru ve objektif haber’ anlayışını takdir ettiğini vurgulayarak söyledi. Sayın Başkan’a ofisimizi ziyaret ettiği için ve güzel düşünceleri için bir kez de buradan teşekkür ederim.

Son olarak, Silivri Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı’nın gençlerini kutlamak istiyorum. 3 gün Ocak’ta kamp yaptılar. Sabah namazı ile güne başlayıp, yatsı ezanı ile günü bitirdiler. Kitap okudular, namaz kıldılar, Allah’a dua ettiler. Geçtiğimiz Cumartesi günü de Silivri Sahili Atatürk Meydanı’nda yaklaşık 1 saat kitap okudular. Herkes onlara baktı, onlarsa okumaya devam etti. Bunun amacı ise, özellikle gençlere okuma alışkanlığı kazandırmaktı. Gerçekten güzel bir düşünce ve program. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önünde kitaplarını okudular, farkındalık yarattılar. Hepsini tek tek tebrik ederim.   

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3152

banner3196