banner3088

Haftanın analizi (30 Aralık 2015)

İstiklal Marşımızın yazarı Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u 79.yılında anamadık. Vefasızlık ettik. Hiç bir kurum, kuruluş, STK anma ile ilgili bırakın program yapmayı Ersoy’la alakalı iki kelam bile eden olmadı.27 Aralık’ta, 28 Aralık’ta… hiçbir etkinlik yapılmadı. Yapılamaz mıydı?

Şöyle hafızalarımızı tazelemek adına aşağıdaki paragrafı alıntı yaparak yazıyorum;

…Şiiri İstiklal Marşı olarak kabul edilen Mehmet Akif Ersoy verilen ödülü (500lirayı) Ben bu şiiri para için yazdım diyerek bu parayı Türk ordusuna bağışladı, Mehmet Akif İstiklal Marşı’nı ulusumuza armağan etmiş ve safahat adlı kitabına almamıştır, Nedenini sorulduğunda o şiir artık benim değildir. O ulusun malıdır.” demiştir. 

Son günlerde uyuşturucu ile mücadele konusunda Silivri’de köklü çalışmalar yapılıyor. Birincisi ve en önemlisi Silivri Emniyet müdürlüğünün yapmış olduğu FİDE projesi, geçtiğimiz hafta yoğun bir katılımla tanıtımı yapıldı. Proje mensuplarının asıl işi şimdi başladı. Mahalleler, siteler vatandaşlar bir bir bilgilendirilecek, destek verilecek. İkinci çalışma TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri “Bağımlıkla Mücadelede Ailenin Rolü Semineri” düzenledi. Üçüncü çalışma da Bilgehan Özkaya ağabeyimiz, Sosyal medya üzerinden organize ettiği “Bonzai ile mücadele” gurubu kurarak Uyuşturucu maddeler konusunda uzman Harun Yıldırım’ı Silivri’ye davet etmesiydi. Umuyor ve diliyorum ki yapılan çalışmalar sonuç verir, genç fidanlarımız bu illete bulaşmadan kurtarırız.

Arkadaşlarımız sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattılar.”Bir oyuncakta sen al” dediler ve paylaştılar. Ofisimizin halini bir görseniz oyuncak dükkânı gibi oldu. Hediye paketlerimiz hazır, sizlerden gelen tüm oyuncakları bir bir hediye paketi yapıp üzerlerine çocuğumuzun ismini yazıp teslim edeceğiz. Öksüz ve yetim çocuklarımızdan başlayarak listelerimizi yaptık. Listeler konusunda destek olan saygıdeğer muhtarlarımıza özellikle Yavuz Alçı’ya sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bugün kısmet olursa dağıtıma başlıyoruz.2015’in son gününde çocuklarımızın yüzlerinde tebessüm olabilme erdemini gösteren, kampanyaya destek veren tüm dostlarımıza teşekkür ederim.

Bir yılı daha geride bırakıyoruz.,.Acısıyla tatlısıyla,kazançlarımız ve kaybettiklerimizle koca bir yıl daha geride kalıyor,ömürden de bir yıl eksiliyor…Umuyorum ki yaşantımızdaki tüm olumsuzluklar geride kalır,umuyorum ki savaşlar olmaz, kan dökülmez,masum insanlar ölmez,analar ağlamaz,ocaklara ateşler düşmez,Cennet vatanımızda canını hiçe sayarak bizim için çalışan kahraman güvenlik güçlerimiz bu karanlık şer odaklarının yaptığı hainliklerin kökünü kazır.

2016 yılı hepimize mutluluk getirsin, sağlık getirsin, huzur getirsin, Birlik, dirlik ve barış getirsin… En çok ihtiyacınız olan ne ise onu getirsin.

Allah’a emanet olun

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196