banner3088

Haftanın analizi (30 Eylül 2015)

Kurban Bayramımızı da idrak ettik çok şükür, ama yine kurban biz olduk. Uykusuz, yorgun, dikkatsiz sürücüler ve aileleri oldu. Tüm yarılara aldırmayan biz yine yollarda kazalara kurban olduk. Arife akşam başladı bölgedeki ölümlü kazaların ilki, Büyükçavuşlu civarında ölümlü kaza, Cumartesiyi pazara bağlayan sabahta aile faciası yaşadık. Yine Büyükçavuşlu’da market işleten Çaycı ailesinin tüm fertlerini bu kazaya kurban verdik. Allah yakınlarına sabırlar versin.

Kurban bayramının 1.gününde Yolçatı köyündeki Aktaş çiftliğinde bulundum. Çiftliğin sahibi İdris Aktaş’la ayaküstü görüşebildik.Sesi kısılmış neredeyse yürüyecek mecali kalmamıştı yorgunluktan,Araç park etmeye yer kalmamış,gözümün gördüğü her yer araç ve insan kalabalığıydı.Selimpaşa’da kurulan kurban satış ve kesim yerindeki kalabalığı 8’e katlar nitelikteydi.Oraya gelen vatandaşlarımızla bir iki kelam etme fırsatı da buldum.Kimi 10 yıldır kimi 20 yıldır İdris Aktaş’ın daimi müşterisiymiş.Maşallah bu bayramda yüzünün akıyla çıktı bayramdan ,tebrik ediyorum Aktaş ailesini..

2015-2016 Eğitim öğretim yılı Pazartesi günü başladı. Bu yılki açılış programı Kadıköy’de gerçekleştirildi.17 yıl önce Vatani görevini yaparken şehit olan Olcay Özcan’ın aziz hatırası adına okul yöneticileri, ilçe milli eğitim ve Kaymakamlığın girişimleriyle ismi bu okula verildi. Şehidimizin annesi Hatice anneyle Ağustos başlarında sohbet etme fırsatı bulmuş ve haberini yapmıştım. “17 sene okudu benim oğlum, âleme kölelik yaparak, işçilik yaparak okuttum. Babası 15 sene hasta yattı. Köylümüzde iyi görmüş ki oğlumun ismini okula verdiler. Çocuklara örnek olsun, okumak güzel bir şey, ablalarını okutmadım onu okuttum” diyen bir annenin sadece elleri öpülür. Allah hepsinden razı olsun.

Son 5/6 yıldır okula yeni başlayan öğrencilerin eğitim setlerini Silivri Belediyesi karşılıyor.Bu yılda gelenek bozulmadı ve yaklaşık 2000 öğrenciye bu setlerden dağıtıldı.Siyasi olarak düşünmek insafsızlık olur bu durumu.Kırtasiye masraflarının nerelere çıktığını öğrenci velisi olan herkes çok bilir.Bu sebeple bu hizmeti düşünüp hayata geçirenlere tek tek teşekkür ederim.

Son olarak İlçe Emniyet Müdürümüz Haydar Özdemir’in İl Emniyet müdür yardımcılığına atanmasının ardından yerine atanan isim Hakan Er dün itibariyle görevine başladı.Yeni görevi hayırlı uğurlu olsun.Silivri ‘ye Hoş geldiniz diyorum.

YORUM EKLE

banner3205

banner2252

banner3211

banner3196