banner3088

Haftanın Analizi

Ülkemizin üzerindeki kara bulutların bir an önce kalkması, terör denen virüsün topraklarımızı terk etmesini dileyerek hayırlı, bol kazançlı, kalbinizden geçtiği gibi güzel bir hafta geçirmenizi temenni ediyorum. Umarım her şey dilediğimiz, istediğimiz gibi olur.

Geçtiğimiz hafta taksicisi esnafı,  servisçiler, motorcular, taraftarlar, Belediye çalışanları ve birçok kesim terörü protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi. Hemen hemen tüm mahallelerde de düzenlendi aynı eylemler. Kimi yoğun kalabalık oldu kimisi de cılız bir kalabalıktı. Amaç niyet belli olduktan sonra tek başınıza da protesto eyleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu yukarıda saydığım tüm meslek kuruluşları, odalar, dernekler vb. kurum kuruluşlar bir olsaydık, 20 binler yüz binler olsaydık, İstiklal Marşımızı bir ağızdan okusaydık, şehitlerimiz ve bölgedeki güvenlik güçlerimiz için dua etseydik daha hoş olmaz mıydı?

Çanta mahallesinde Tarım Çalıştayı düzenlendi. Bölgedeki çiftçilerimizin sorunları ve daha iyi ürün alma üzerine hazırlanmış bir çalıştaydı. İlk gün katılma fırsatımız oldu. Katılım çok muazzamdı. Konusunda uzmanlar fikir ve çalışmalarını katılımcılara aktarma fırsatı buldular. Çiftçilerimiz de sorularına cevap aradılar. Bölgemiz için çok olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyorum.

 6 Ağustos’ta Çerkezköy gişeleri civarında silahla vurulmuş bir erkek cesedi bulunmuştu. Jandarma ekipleri o günden bu yana yaptıkları araştırmanın, geçtiğimiz gün meyvesini aldı. 35 yaşında gencecik bir insanı hayattan kopartan şüpheliler yakalandı. Araştırma sonrasında kendilerini tebrik etmek için ziyarette bulundum. Tekrar tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Ancak olaydan çıkardığım sonuç ve 35 yaşında hayata veda eden Muharrem Şeker’in ölüm sebebi çok düşündürücüydü. Yolda kalan birine yardım için durmuş ve yardım ettiği kişi tarafından tabanca ile öldürülmüş! Bu durum sonucunda sadece Muharrem Şeker değil insanlıkta öldü demekten kendimi alamıyorum.

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196