banner3088

Haftaya bakış

Geçtiğimiz hafta yoğun bir tempo ile çalıştık, gün gün analizi yapmak istiyorum bu hafta;

Çarşamba günü Silivri Emniyet Müdürümüz, Silivri’de görev yapan hemen hemen tüm basın mensubu meslektaşlarımıza ziyaret gerçekleştirdi. Kendisini ağırlamaktan onur duyduğumuzu belirtmek isterim. Sohbetimiz esnasında Silivri’de yaptıkları ve yapmayı planladığı projelerden bahsetti. Uyuşturucuya geçit yok diyerek, bu konudaki kararlılığını ısrarını dile getirdi. Bireysel bir çalışma olmadığını ekip arkadaşları ve Silivrililerin desteğiyle uyuşturucunun kökünü kazıyacağını üzerine basa basa yineledi. Bu konuda üzerimize düşecek her türlü çalışmada SHA olarak hazır olduğumuzu ve desteğimizi vereceğimi belirttim. Allah yardımcını olsun.

Son zamanlarda İlçe genelinde çok sık elektrik kesintileri yaşanmakta, bende eski işim olduğu için kendimce bir araştırma yaptım. Bedaş özelleştikten sonra Silivri’ye çok ama çok yatırım yapılmaya başlandı. Birçok yerde kablolar yeraltına alındı, eski trafo merkezleri yıkılarak yeni modelleriyle değiştirildi. Bu günlerde çok kızıyor, söyleniyoruz ama yakın bir tarihte bunların hepsi sonlanacak ve bizler daha rahat elektrik kullanabileceğiz.

Nurullah Arıkan’ın başkanlık görevinden ayrılmasının ardından eski temposunu kaybeden Ülkü Ocakları, Silivri’deki esnaflara Türk Bayrağı dağıtmasıyla bir nebze de olsun göz doldurdu. Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız olduğu bugünlerde tüm esnafımızın Türk Bayrağı’na gösterdiği hassasiyet gurur verici bir hareketti. Silivri Ülkü Ocakları’na şahsım ve SHA adına teşekkür ederim.

Hafta sonu tarihi Mimarsinan Köprüsü yanında Tarım Fuarı gerçekleştirildi. İlçemizdeki yapılan etkinliklerin en anlamlılarından biri oldu. Tarıma yaptığı yatırımlar ve ilçemizde Tarım sektörünün gelişmesi adına Kamu ve özel kurumların birbirleriyle olan koordinasyonu takdire şayan bir gelişme. Toprağın siyasetinin olmadığını görmek, o’cu bu’cu olmadan herkesin tek bir amaç için çalıştığını görmek geleceğimiz adına sevindirici bir durum. Bir teşekkür de gelecek adına yapılan tüm çalışmaları destekleyen, İlçemizdeki tarımın gelişmesinde, yenilenmesinde hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan tüm birey ve kurumlara…

Desteğinizle Silivri’de internet haberciliğine farklı bir boyut kazandıran SHA’nın ziyaretçi trafiği son günlerde 13 binleri aştı. Bizlerde okuyucularımıza daha hızlı hizmet sunabilmek için kullanmakta olduğumuz serverleri değiştirme, daha kaliteli servis sağlayıcı ile hizmet verme kararı aldık. Cuma günü gece yarısı gerçekleştirme kararımızı uygulamaya başladık. Ancak haber içeriğindeki fotoğraf, resim ve görsel olan birçok veriyi taşıma esnasında kaybettik. 2015 Haziran ayına kadar olan görsellerimizi kurtarabildik sonrası maalesef kurtaramadık. Siteye girdiğinizde birçok haber fotoğrafının görünmemesi bu sebepten dolayıdır. Bu konuda anlayışınızı bekliyoruz. Yapmış olduğu yayın ve haberlerle birçok yayın kuruluşunun ilham kaynağı olmamızda 6 yıldır vermiş olduğunuz destek var. Destek veren okuyucularımıza sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2250

banner3196