banner3088

Hayaller Paris, gerçekler Eminönü

Biz bayanlara dış güzellik oldukça önemlidir evet kabul. Moda zevkten zevke, yaştan yaşa değişir. Bana göre ise kendimize yakışanı giymek her şeyi değiştirir…

Moda, ayrıca sosyal ve ekonomik bir olaydır. Ekonomik değişiklikler, aile çevresi, toplumun ahlak anlayışı, içinde yaşadığımız tabiat şartları, iklimler, mevsimler, mensubu olunan milletin kültür değerleri, dinler, töreler, çalışan iş ve meslekler, yaş, cinsiyet, zevkler, daha bunun gibi birçok şeyin hepsi, moda akımlarına hem zemin hazırlar hem de müessir olur. Moda bir anlamda kişilerin iç dünyasını dışarıya vurmasına yardımcı olan psikolojik tatmin vasıtası olarak görülen bir fenomendir, vakadır aslında…

Amma velâkin son birkaç yılda iyice maskaralığa döndü. Bu moda programları, diziler yarışmalar acayip özenti oldu herkese, yakışan da mutlu yakışmayan da mutlu…

O kadar ki elli beş yaşındaki ablam bile özendi, aahhh ablam ahhh, yaşına saygım var da kıyafetine olamaz kusura bakma. Leopar desenli tayt giyiyorsun, leopar leopar olalı böyle bir saygısızlığı görmedi inan. Onu da geçtim tayt ne ablam? Giysene sen hanım gibi eteğini pantolonunu, nereden geliyor bu cesaret anlamadım ki… Yaşlanmıyorum bak yer çekimine meydan okuyorum mu diyorsun, abla yaşlı olsan n’olcak? Her yaş güzeldir, yüzdeki çizgilerle saçtaki aklarla, o kadar yakışıyor ki sana aslında, bir kırmızı ruj sürsen yeter o güzel yüzüne… Ne taytı ablam?

Her giyim yaşına başına göre güzel durandır…

Güzeller güzeli anne adayları, bir mucize taşıyorsunuz Allah hepinizin bebeğini kucağınıza almayı, koklamayı, o huzuru içinize çekmeyi nasip etsin inşallah.

Çok güzelsiniz de bu kıyafetler nedir giyidiğiniz? Lütfen şu kıyafetlerinize dikkat edin azcık, iyice şaşırdık kendimizi… Karın dışarıda sıkı pantolonlar bebek baskılı sıkı tişörtler, kilo almadığınızı mı kanıtlamaya çalışıyorsunuz? Kilonuzdan kime ne ki?

Sonra eşin uyardı diye günlerce konuşmuyorsunuz onlarla, e haklı… Her şeyin adabı usulü var güzel anne adayları, bu bu değil ama. Bir kadına utanmak yakışır, o kadar güzel hamile kıyafetler var ki geniş ve modern, n’oluyor o sıkı kıyafetleri giyince, nedir bu özenti?

Bir kadına sadelik, hoşluk, mütevazılık yakışır hele bir de anne adayı isen… Modern olalım, evet her zaman ama böyle değil. Uzun veya dizüstü tiril tiril geniş bir elbise ne kadar tatlı yapar sizi hiç düşündünüz mü?

Genç kızlar zaten tarz belli sizin, siz de dizilerdeki karakterleri net görebiliyoruz…

Bir ele alacak güzel ve bilgi aktarımı yapacak şey var mı ki televizyonda? Hep aynı konularla farklı oyuncular kısır döngü gibi… En çok izlenenler de onlar ne yazık, hem de çok yazık, zaman kaybından başka bir şey değil maalesef…

Farklı olun tarzınızı kendiniz belirleyin!

Genç delikanlılar güzel giyiniyorsunuz atkı falan; saç, baş, parfüm çok şık görünüyorsunuz eyvallah ama yalnız bir hatırlatma size: Deri ceket tercih edin, suni değil ama hakiki derinin yeri çok ayrıdır bu nedenle maddi açıdan zorlayabilir fakat suni deri kullanmayın. Suni alacaksanız hiç almayın. Çünkü suni deri kıyafetlerinizin üzerinde kalitesiz ve avam durur, bildiğiniz Çiçek Abbas yani, küçümseme değil bu asla, sadece örnek!

Sevgiyle kalın…

 

 

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3197