banner3088

Huzurumuz yerinde

Son günlerde yaşadığımız, belki de tarihimizde çok az yer alan kapkara günler geçiriyoruz. Evlere ateşler düşüyor, kınalı kuzularımız devriliyor, anaların yine ciğeri dağlanıyor. Ateş düştüğü yeri yakar derler ya, vicdanlı insanlar aynı acıyı paylaşabiliyor. Çok şükür burada, Silivri’de, huzurumuz yerinde, kimsenin keyfine diyecek yok!

Vatan kurtarmada klavye cengâverleri yine ön plana çıkıyor. Allah Allah, ne çok seviyorlar vatanlarını! Şezlonga uzanıp birasını yudumlarken cırt cırt yazmak kolay olmuyordur sanırım hani çok sıcak ya…

Maalesef yine olan gariban aslan parçalarına oluyor. Yine şahadet şerbetini gariban aslan parçaları içiyor. Burada huzur içinde olmamız da en büyük katkısı olan o aslan parçaları, Allah sizden razı olsun.

***
Ülkemizin Doğu bölgelerinde yaşanan olaylar süre dursun, Batı yakasında ortalık güllük gülistanlık. Hemen yanı başımızda Büyükçekmece’de festival yapılıyor. Eğlence tavan yapar durumda. Birkaç gün sonra da Silivri Yoğurt Festivali başlayacak. Festival diyorum adı öyle, yoksa vur patlasın çal oynasın değil, geleneksel yapılan yarışmalar yapılacak. Eğlencelerin iptal edilmesi yerinde bir karar oldu. Silivri bu konudaki hassasiyetini bir kez daha sergiledi.

***
Silivri, konum itibari ile İstanbul’a çok yakın olması sebebiyle günü birlik tatilcilerin en gözde ilçesi. Cuma gününden itibaren gelen vatandaşlarımız kendileri için en uygun alanı seçerek güzel bir hafta sonu geçirme telaşındalar. Oraya gelenlerin amacı denize girip, güneşlenip, acıktığında mangalı yakıp karnını doyurup vakit geçirmek, buraya kadar her şey olağan! Ancak durumdan şikâyetçi olan da az değil hani, hafta sonu Zabıtalar adeta asker oluyorlar bölgede, eminim ki Zabıta Müdürlüğü’nü hafta sonu binlerce kez arayıp durumdan şikâyetçi olan Silivrili vatandaşımız vardır. Bırakın be kardeşim insanları, rahat rahat bir hafta sonu geçirsinler, iki de bir zabıtayı aramak çözüm değil! Madem şikâyetçiyiz (Ben değilim) çözüm bulalım o bölge için, Mimarsinan Köprüsü’nün civarı koskocaman bir alan, kapatalım oradaki çay bahçelerini mesire alanı gibi yapalım, geliri Belediye’ye kalan otopark yapıp insanların göçebe gibi değil de modern bir piknik alanında vakit geçirebileceği yer haline getirelim. Mart kedisi gibi bağırarak “istemezük” demeye gerek yok, alternatif üretmek gerekiyor. Sen istediğin kadar parala kendini !!

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3197