İDDEF'ten Fransa'ya kınama

PROGRAMDA TÜRKÇE KONUŞAN VE DUA EDEN ALİ GANEMİ, 'DAĞLIK KARABAĞ BÖLGESİNİ İŞGAL EDEN ERMENİSTAN DÜNYAYI 5'TEN İBARET SANAN KÜRESEL GÜÇLER TARAFINDAN ALDIĞI DESTEKLE 27 YIL BOYUNCA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ SOYKIRIM GERÇEKLEŞTİRDİ. KÜRESEL GÜÇLER DÜNYA TANIK OLSA BİLE, MÜSLÜMANLAR ÜZÜLSÜN VE ZİLLET ALTINDA KALSIN, YOKSULLUK VE SEFALET İÇİNDE OLSUNLAR DİYE MEDYALARI ARACILIĞIYLA ERMENİSTAN'I HAKLI ÇIKARDILAR. ALLAH AZERBAYCAN ORDUSUNA ZAFER NASİP ETSİN' DEDİ.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fransa’nın İslamiyet’i hedef alan uygulamalarına farklı coğrafyalardan tepki gelmeye devam ediyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Burkina Faso Temsilcisi Ali Ganemi ülkede düzenlenen Mevlid-i Şerif programında, Fransa’nın ayrılıkçı uygulamalar ve hakaretleri kınanırken, Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan savaşa ilişkin de yorumda bulundu. Federasyonun hayırseverlerin desteğiyle inşa ettiği medrese ve mescitlerde hoca, talebe ve Müslüman halkın katıldığı Mevlid-i Şerif programında Peygamber Efendimiz Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve naatlarla anılırken, programda Türkiye’nin dünyanın her yerindeki Müslümanlara sahip çıktığı ve kardeşlik bağlarının çok güçlü olduğu vurgulandı.

Programda Türkçe konuşan ve dua eden Ali Ganemi, “Dağlık Karabağ bölgesini işgal eden Ermenistan dünyayı 5’ten ibaret sanan küresel güçler tarafından aldığı destekle 27 yıl boyunca gerçekleştirdiği soykırım gerçekleştirdi. Küresel güçler dünya tanık olsa bile, Müslümanlar üzülsün ve zillet altında kalsın, yoksulluk ve sefalet içinde olsunlar diye medyaları aracılığıyla Ermenistan’ı haklı çıkardılar. Allah Azerbaycan ordusuna zafer nasip etsin” dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan, halkıyla birlikte tarih yazıyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarih yazdığını vurgulayan Ganemi, “Kaderin üstünde bir kader vardır diyen, göklerden gelen karara inanan, dünyanın 5’ten büyük olduğunu savunan dava adamı Recep Tayyip Erdoğan’ın, sadık Türk halkı ile yeniden tarih yazmasına tanık olmaktan çok mutluyuz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN