banner3088

İlk Elin Günahı Olmaz!

Efendim yine bir haftayı geride bıraktık. Her ne kadar normal insanlar için hafta Pazartesi’den başlıyor olsa da bizim için Çarşamba’dan Çarşamba’ya geçmiş oluyor haftalar.
Sakin bir hafta geçirdik diyebilirim Silivri için. Silivri Medyaspor olarak Silivri Zabıta Amirliği’nin futbol takımına kaybettiğimiz maç haricinde her şey normal seyrindeydi açıkçası.
***
Haftasonu Silivri çok önemli ve gösterişli bir turnuvaya ev sahipliği yaptı. Yakın zamanda Mardin’in Nusaybin ilçesinde kalleş terör örgütünün gerçekleştirdiği hain saldırıda şehit düşen Emre Sarıtaş adına düzenlenen Taekwondo Turnuvası.
Silivri Taekwondo Kulübü gerçekten çok güzel bir organizasyona imza attı. İstanbul ve Trakya’dan yaklaşık 400 sporcuyla dev bir turnuva düzenledi. Emeği geçen herkesi tek tek kutluyorum. Cem Soydaş’ın bu turnuvadaki çabasına bizzat şahit oldum. Gerek turnuva günü gerekse de aylar öncesindeki hazırlık aşamalarına. Gerçekten büyük bir özveri ile çalıştı, çabaladı ve o gün alnının akıyla turnuvanın düzenlenmesinde büyük pay sahibi oldu.
Eksikleri elbette ki olacaktır ki vardı da... Ancak unutmayalım ki Silivri’de bu kapsamda bir turnuva ilk defa düzenlendi. -Kağıt oyunu oynayanlar iyi bilirler bu sözü-
İLK ELİN GÜNAHI OLMAZ!
Salon içerisinde Emre Sarıtaş adının veya fotoğrafının olmaması ben dahil birçok kişinin dikkatinden kaçmadı. Ön yargılı davranıp, birçok kişinin yaptığı gibi öküz altında buzağı aramak istemiyorum. Unutulmuşsa bir sonrakiler için daha dikkatli olunması gerektiğini söyleyebilirim. Ancak bir ihtimal daha var:
sha.com.tr internet sitemizden de haberini yapmıştık. Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’in ailesi şehidinin adının, fotoğrafının herhangi bir mecrada kullanılmasını istemediğini avukatları vasıtasıyla dile getirmişti. Burada da aynı durumun olabilmesi ihtimalini de es geçmiyorum.
Turnuva sonunda Silivri’de sporunu icra eden 400 genç yetenek vardı. Kötü alışkanlıklara yönelmek yerine sporla eğitilen 400 temiz yürek...
Silivri Taekwondo Ailesi’ni ve turnuvada emeği geçenleri tekrar tebrik ediyorum.
***
Ali Solmaz ve arkadaşlarına teşekkür ederek bitirelim. Köylerdeki insanların tiyatroya ne kadar uzak olduklarını bizzat yaşadım ve gördüm. Ekibiyle birlikte tiyatroyu Silivri’nin köylerine taşıma kararı almışlar. Ohh çok da iyi yapmışlar. Yüreklerine sağlık.
***
Bu hafta içerisinde dikkatimi çeken bir konuyu daha sizlerle paylaşmak istiyorum.
Nedir konu efendim?
Kasım ayı kültür sanat faaliyetleri…
Nereden çıktı bu konu diyecek olursanız hemen açıklık getireyim olaya:
Silivri Belediyesi Kasım ayı içerisindeki kültür sanat faaliyetlerini paylaştı Silivrililerle. Silivri’ye İstanbul Devlet Tiyatroları’nın geliyor olması beni çok mutlu etti. Silivri olarak bu konuda şanssız bir ilçeyiz çünkü. Ancak onun dışında da bir konuya takılmadım değil hani...
Şimdi bakıyorum programa, İstanbul Devlet Tiyatroları geliyor, Maltepe Belediye Tiyatrosu geliyor, Ergene Belediye Korosu geliyor, Levent Üzümcü geliyor, bir tek bizim kendi tiyatro ekibimiz gelemiyor. Silivri Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro Ekibi’nin esamesi okunmuyor.
Ergene dediğiniz belediye şunun şurasında üç beş yıllık bir belediye hani hatırlatmak isterim...
Silivri Belediyesi Ahenk Sanat Kulübü’nün son gösterisiyle birlikte Silivri’deki sanat çıtası ciddi anlamda yukarılara çıktı. Kültür Merkezi’nde canavar gibi çalışan bir Volkan Yaran var ki yaptıkları ortada.
Belediye Başkanı Sayın Özcan Işıklar’a sesleniyorum: Silivri’nin kendi tiyatro ekibinin oynayacağı oyuna da ihtiyacı var… Silivrili aileler kendi çocuklarını da sahnelerde görmek istiyor. Bu işi biraz daha sıkı tutmanın zamanı geldi de geçiyor bile.
***
Bu ay içerisinde var olan kültürel etkinlikleri kaçırmayın diyorum sevgili dostlar. Keza böyle fırsat Silivri’ye her zaman gelmiyor. Özellikle küçük çocuklarınızı götürün tiyatrolara... Sahnelerin büyüsüne kapılsın onlar da.
 İyi haftalar...
 
YORUM EKLE

banner3205

banner2251

banner3211

banner3196