banner3088

İşçinin hakkıyla nereye kadar!

Değersizleştiriyor, objeleştiriyorsunuz sıradanlaştırıyorsunuz...
Dişlerini kıra kıra bir şeyler bitmesin diye sabreden "DOĞRU" insanlar var, çok yorgunlar fark edemiyorsunuz...
Ettiğinizde çok geç olacak anlamıyorsunuz...!!!
Sevmeyi diyorum ,bir direniş haline getirmek zorundayız...
Alın kanlı politikanızı,binin lekeli araçlarınıza gidin cehennemin dibine...
Rahat bırakın "İnsanca yaşamak isteyen insanları"....!
Yapılan asgari ücretine olan zamla gurur duyuyor olmalısınız?
İşçidir çalışmalıdır,razı olmalıdır diyor,hatta idare etmeliler diyorsunuz.
Neye razı olunacak ?
Yalan dolanla triyonlar havada uçuşurken "onurlu bir annenin" çocuğunu doyuramadığı için gidip saç kurutma makinesiyle kendini astı unutulur bu? Soruyorum nasıl?
Bırakın yeni yıl mesajlarını! size "Her kötü şey güzel" neyle besleniyorsunuz anlamadım ki...
Milyarlar alıp işçinin şükür etmesi için ekranlara bağlıyorsunuz...Kul hakkından bahsederken sizin yaptığınız ne oluyor bu arada?
İşçi bir direniş gösterip ayağa kalktığında susturulması için korkutuluyor.Neden?
İşçinin bir şeyleri eleştirmesini neden küçük görüp hor davranılıyor?
Türkiye işçi haklarının en kötü olduğu 10 ülke içerisinde.İşçilerin ülke üzerinde ve toplumda nasıl bir "değer ve olmazsa olmazı olduğunu" bilmiyorsanız susalım biz o zaman? İş kaza ve ölümlerini de söylemeyelim...İşçinin canına değil paraya önem verildiğini kimseye söylememeliyiz değil mi?
Dünya’nın neresinde olursa olsun yaşayan her insanın hayatı kutsaldır. Irk, soy, inanç, cinsiyet, yas, meslek farkı gözetilmeksizin herkesin yasam hakkı en yüksek düzeyde güvence altına alınmalıdır. Bu ülkede işçiler özlük haklarını bile bilmiyorlar neden? Öğretilmediği gibi öğrenmeye de izin verilmediği için. Allaha razı ol rızkın bu kadar. Hadi ya? Sizin niye rızkınız çok peki diye sormazlar mı adama? Hem de bu kadar riyalıkla?
Kaçınız şu günlerde camiye gittiğinde dünyada aç çocuk kalmasın diye, kadınlara eziyet durdurulsun hayvanlar korunsun ve artık doğa katledilmesin diye dua ettiniz? Soruyorum kaçınız?
Camide şu günlerde milli piyangodan siz kazanın diye dua etmediniz hiç değil mi? Edilir mi hiç haram o, bilmez miyiz? Onu biliriz de, bu kadar milli piyango bilet satışını alan haram yiyenleri bilmiyoruz hangi ülkeden gelip aldıklarını.
Yok Noel, yok yeni yıl, yok o yok bu eleştiriler, abuk sabuk bilgiye dayalı asla bir cümle içermediği konular konuşulacağına.Herkes kanun ve hukuk çerçevesi içinde olup,insanca istediği gibi özgür yaşayabileceği tartışılmalıydı...
Yurttaşına ülkesine, ve savunmasız olan insanlara yapılan adaletsizliği savunulmadığı gibi birde bu şiddetle süslendi.


Allah’ın verdiği bir ağaca, insan yaşamında en önemli olan oksijen veren bir ağaca denmediği kalmadı.Tarihe gidip bakıp bilgilenmek yerine, bilgiye koşmak yerine, zorbaya şiddete gitmek?Sonra da dinden, hoşgörüden bahsetmek???
Yeni yıl haram ama lüks mekanlarda çoktan rezervasyon yaptırmak helal!
İşçi nerede kutlayacak yeni yılını peki?
Evine ne alıp götürecek? Yaptığınız asgari ücretle kime ne güzel hediye alacak? Eski yıldan ne gördü ezilmekten başka da yeni yıldan ne bekleyecek?
Yapılan o zammı, kişi başı olarak bir akşamda bırakan bürokratlar kalkıp işçiye yetin diyecek, hadi be oradan...!
Ülkenin gidişatını bile eleştiren işçiler küçümseniyor bu ülkede...Olacak şey değil!
Nasıl işçi mevcut toplum içindeki ekonomik yaşamının koşullarına karşı ilgisiz kalamıyorsa, aynı şekilde ülkesinin politik yapısına karşı da ilgisiz kalamaz. İşçinin, hem günlük ekmek mücadelesi için, hem de toplumsal kurtuluşu için yapılan her tür eylem, politik hak ve özgürlüklere ihtiyacı vardır ve işçi bunların kendisine tanınmadığı her durumda bunlar için savaşmalıdır, bunların elinden alınmasına yönelik herhangi bir girişimde söz konusu hak ve özgürlükleri tüm gücüyle savunmalıdır bunu neden anlamak istemiyorsunuz?
Birde bir kitle var onlar zor durumdaki insanları görüp, onların yerinde olmadığın için Allaha şükrediyorlar.Ayrı ve en ağır vakalar bunlar.
Size şu kadarını söyleyeyim, aynı şey senin başına gelmediği için duyduğun gizli mutluluktan ve riyakarlıktan başka bir şey değildir. Oturup düşünmek eyleme geçilmediği halde boştur...Boş!

Dilerim ve isterim 2018 ŞEHİTSİZ BİR YIL OLSUN…

Dilerim ve isterim 2018 ADALETİN BOL OLDUĞU BİR YIL OLSUN…

Dilerim ve isterim PARANIN BOL OLDUĞU DEĞİL, YANLIŞA HAYIR DİYEN İNSANLARIN BOL OLDUĞU BİR YIL OLUR…

1933 Yılbaşı gecesi, Ankara Palas salonunda Atatürk’ün katımlarıyla kutlanırken, saat 24’den sonra Milli Eğitim Bakanı Reşit Galip, yeni yıl armağanı olarak Atatürk’e üç kitap sunmuştur.

Lütfen o kitaplara bir bakın ve onun herkese olan yeni yıl mesajını da okuyun!

Zahmet olacak, kusura da bakabilirsiniz, ülkeyi armağan eden BİRİ OLDUĞUNU UNUTMADIYSANIZ…Bakarsınız…Yok öyle armut piş ağzıma düş! 

Sevgiyle ve ARTIK LÜTFEN mutlu yıllar…

Bütün "ben ve benim gibi işçi kardeşlere,emekçilere" bir şarkı armağan ediyorum Cem Karacadan "İşçisin sen işçi kal " iyi dinlemeler...

Bugün değil belki ama bir gün mutlaka "Doğruluk ve adalet "kazanacaktır dostlar!

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2252

banner3196