banner3088
banner3458

İstanbul depremi için tarih verdi, herkesi uyardı!

banner3457

Jeofizik Mühendisi Naci Görür, İstanbul’da minimum 7.2 büyüklüğünde bir deprem beklendiğini söyledi. Depremin Gölcük’ten daha yıkıcı olacağını belirtti.

İstanbul depremi için tarih verdi, herkesi uyardı!
İstanbul'un korkulu rüyası haline gelen ve uzmanların önümüzdeki yıllarda gerçekleşmesini beklediği İstanbul depreminin büyüklüğüne ilişkin flaş bir açıklama geldi. Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Naci Görür, olası bir İstanbul depreminin minimum 7.2 şiddetinde olacağını söyledi, uyarılarda bulundu. Ayrıca Görür, beklenen felaketin 1999 yılında gerçekleşen ve birçok can ve mal kaybına neden olan Gölcük depreminden daha yıkıcı olacağının da altını çizdi.
 
YIKIM BÜYÜK OLACAK
Görür İstanbul'u, İstanbulluyu yaklaşan tehlike için tedbirli olmaları konusunda uyardı. Prof. Dr. Naci Görür, olası bir İstanbul depremi senaryolarına ilişkin olarak, "Yaptığımız detaylı çalışmaların neticesinde Marmara'da büyük bir depremin olacağı tespitine vardık. Bunun da yaklaşık minimum 7.2 büyüklüğünde olmasını bekliyoruz" dedi. Olası depremin ne zaman gerçekleşebileceğine dair de, "1999'daki 7.4'lük Gölcük depreminden sonra 30 yıl içerisinde gerçekleşebileceğini öngörüyoruz. 5-10 sene ileriye ya da geriye kayabilir. Depremin yıkımı Gölcük depreminden daha yıkıcı olabilir" diye konuştu. 17 Ağustos depremi, tüm Marmara Bölgesi'nde, Ankara'dan İzmir'e kadar hissedildi. Resmi raporlara göre, 17 bin 480 kişi öldü, 23 bin 781 kişi de yaralandı.
 
Takvim
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Raif Kurel
Ali Raif Kurel - 4 yıl Önce

Bu bilinen bir şey...Bir de şu var...Herkes sokmuş başını bir yerde oturuyor , bu bir gerçek...Şayet cepte para olsa şu an oturduğumuz evden çok daha sağlam bir yöreye ya da binaya göç edip olası depremden korunmak çok kolay...Durum böyle olunca ( yani çaresizlik söz konusu olunca ) yıllardır insanları korkutmaya devam etmenin ne faydası var ki ?

Olcay
Olcay - 4 yıl Önce

Turkiyeyi şimdide depremle bitirmeye çalışıyorlar

tayfun
tayfun - 4 yıl Önce

kiradayız..paramız osla ev alırız sağlam bir ev.. ne yapalım bekliycez çaremiz yok.. ayrıca gölcük depremidnen sonra kentsel dönüşüm çok oldu türkiye genelinde.. yeni yapılan binalar hep yapı denetimli...yani daha yıkıcı olacak derken bunlar hesaba katılmıyormu?

dogrucu sozler
dogrucu sozler - 4 yıl Önce

Olume boyun egemeyiz varsa alnimizda yazildiysa olacaktir ac geldik ac.oluruz onemli olan kul hakkiyla gitmemek.deprem olcak diye hayatimizi degistiremeyiz malesef cnku herkez olceni dogdugundan beri biliyor madem ole ozaman muslimanliga yakisir insan ol ki olumden de korkma .

banner3205

banner2251

banner3197

banner3196