banner3088

İstanbul Valiliği'nden önemli duyuru!

İstanbul Valiliği, yapılan darbe girişimi sonrası önemli bir açıklamada bulundu.

İstanbul Valiliği'nden önemli duyuru!

İstanbul Valiliği, yapılan darbe girişimi sonrası önemli bir açıklamada bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada ülkemize ve demokrasimize karşı girişilen karanlık ve hain darbe oyununun milletimizin ve güvenlik güçlerimizin hukuka ve demokrasiye olan güçlü bağlılığı ile bertaraf edildiği kaydedildi.

"Bu süreç içinde sokaklara ve meydanlara çıkarak devletimizin, demokrasimizin, birlik ve beraberliğimizin sahiplenilmesi ve korunması yönünde yüksek bir onur ve cesaret gösteren milletimizin kıymetli evlatlarına sonsuz minnet ve teşekkürlerimizi sunarız" denilen açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

'MEYDANLARI BIRAKMAYIN' ÇAĞRISI!

"Vatandaşlarımızın bundan sonraki günlerde de meydanlarda bu güçlü duruş ve desteklerini azaltmadan devam ettireceklerine yürekten inanıyoruz. Aziz milletimizin bu desteklerini hukuk içinde kalarak kendilerinin ve başkalarının can ve mal güvenliğine zarar verecek davranışlardan sakınarak yüksek heyecan, hassasiyet ve vakar içerisinde göstermelerini, provokatif çağrılara ve tahriklere itibar etmemelerini ve güvenlik güçlerimizin görevlerini kolaylaştırıcı bir tavırla hareket etmelerini rica ediyoruz.

Bu vesileyle hain saldırılar nedeniyle hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3197