banner3088

Kadir Topbaş: “Vagonların beyinleri konusunda Türkiye’de ilk defa 3’üncü aşamaya geldik”

Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen okul aile birliği istişare toplantısında konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Türkiye’de ilk defa 3’üncü aşamada vagonların beynini yapıyoruz ve dışarıya ihraç...

Kadir Topbaş: “Vagonların beyinleri konusunda Türkiye’de ilk defa 3’üncü aşamaya geldik”

Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen okul aile birliği istişare toplantısında konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Türkiye’de ilk defa 3’üncü aşamada vagonların beynini yapıyoruz ve dışarıya ihraç edeceğiz” dedi.

Eyüp Belediyesi, 16 Nisan referandum çalışmaları kapsamında okul aile birliği istişare toplantısı düzenledi. Eyüp Kültür Merkezinde düzenlenen programa, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte ilçede görev alan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıya katılan Başkan Topbaş, masaları tek tek gezerek, vatandaşları selamladı. Program kapsamında öğretmenlerle sohbet eden Başkan Topbaş, okullarla ilgili sorunları dinleyerek notlar aldı.

Program kapsamında yaptığı konuşmada sağlıklı beslenmenin önemine değinen Başkan Topbaş, vatandaşların bilmedikleri ekmekleri ve bisküvileri yememelerini söyledi.

“Halk Ekmek bebe bisküvi unu hazırlayacak, tarifini verecek ve bebe bisküvisi satacak”

Okul aile birliği istişare toplantısında konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Bebe bisküvilerini alın ve kağıdını okuyun bakalım içinde neler var. Ben bunu görev olarak düşündüm, çünkü ben evimde torunlarıma evde bisküvi yaptırıyorum. Halk ekmek bebe bisküvisi unu hazırlayacak, yapım tarifini verecek ve ayrıca da bebe bisküvisi satacak. Tamamen sağlıklı, tereyağlı içinde margarin olmayan tertemiz ürün yapacak. Bu da çocukların sağlıklı bir şekilde geleceğe iyi hazırlanabilmesi demektir” dedi.

“Vagonların beyinleri konusunda Türkiye’de ilk defa 3’üncü aşamaya geldik”

Metro çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Kadir Topbaş, “Metro alıyoruz, vagonlar alıyoruz. Daha bin tane daha vagon alacağız. Bende genel sekreterime ‘Biz devamlı vagon mu alacağız’ dedim. Bursa yapıyor, biz 18 tane tramvay yapıyoruz. Fabrikalar var ama bunların esas yeri beyin kısmıdır. En pahalı olan kısmı, biz bunu yapamaz mıyız dedim. Aselsan’la oturduk ve 3’üncü aşamaya geldik. Türkiye’de ilk defa 3’üncü aşamada vagonların beynini yapıyoruz ve dışarıya ihraç edeceğiz” diye konuştu.

“16 Nisan’da milletimizin sağduyulu davranacağına inanıyorum”

Toplantı kapsamında konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Yapılan çalışmalar sadece Eyüp’te olmuyor. Bu güzellikler İstanbul’un tamamında ve ülkemizin her yerinde oluyor. Çünkü, milletimiz verdiği destekle ve onayla oluyor. İnşallah bu güzellikler, bu gelişmeler her geçen gün devam edecek. Özellikle 16 Nisanda ki zorlu dönemeç, bu anlamda bize nefes aldıracaktır diye düşünüyorum. Bu zamana kadar yaşanan bütün güzelliklerin daha güçlü devam etmesi adına, daha rahat bir yürüyüş yapma adına ben milletimizin sağduyulu davranacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196