Celaliye'de anlamlı açılış

Büyükçekmece’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yaptırılan Atatürk büstü düzenlenen törenle açıldı.Büyükçekmece Celaliye Mahallesi ‘de bulunan Priştineliler Sitesi sakinleri tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü...

Celaliye'de anlamlı açılış

Büyükçekmece’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yaptırılan Atatürk büstü düzenlenen törenle açıldı.

Büyükçekmece Celaliye Mahallesi ‘de bulunan Priştineliler Sitesi sakinleri tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yaptırılan Atatürk büstü törenle açıldı.

Anlamlı açılış Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Törende Başkan Akgün ,Büyükçekmece Halkı adına büste çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından büstün açılışı gerçekleşti .

Törende konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “ Priştineliler sitesinde güzel bir program olduğunu bana duyurdular ve davet ettiler. Sorduğumda bizim balkanlarımızın temsilcileri burada anlamlı bir açılış yapacaklarını söylediler. Atatürk’ün çok güzel bir büstünü açacaklarını söylediler. O nedenle şuan da buradayım. Bu halkımızın gönlünden gelerek yapmış olduğu ama çok ders çıkartılması gereken bir tavır ve eylemdir” diye konuştu.

Konuşmasında günün anlam ve önemine değinen Başkan Akgün, “ Bugün 19 Mayıs Atarük’ü anma gençlik ve spor bayramı, 98. Yılı. Tüm gençliğimize ulusumuza kutlu olsun. 98 yıl önce tamamen işgal altında olan Anadolu’nun, yunan ordusunun Polatlıya kadar dayandığı zaman içerisinde 1919’da başlayan mücadele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’da kongrelerle devam ediyor, Kuvayi Miliye ruhuyla Anadolu halkını ayaklandırıyor. Kurtuluşumuzun ilanını 30 Agustos’ta gerçekleştiriyor. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bu özel günde rahmet ve minnetle millet olarak anıyoruz” şeklinde konuştu.

Tören sonrası site sakinleri ile bir araya gelen Başkan Akgün site sakinleri ile sohbet etti, Kosova ve Priştine’ye özgü tatlı ve böreklerinden tattı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 14:28
YORUM EKLE

banner2762

banner2251

banner2588