banner3088

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu son noktayı koydu

Günlerdir tartışılan Eminönü'ndeki balık ekmek tekneleri için İmamoğlundan cevap; “Kaldırma diye bir şey yok kimse, İstanbul’un herhangi bir köşesinin daimi mülk sahibi değil. İstanbul’un her noktasından, İstanbul halkının sağlıklı, mantıklı faydalanması çabası içerisindeyiz.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu son noktayı koydu

Günlerdir tartışılan Eminönü'ndeki balık ekmek tekneleri için İmamoğlundan cevap; “Kaldırma diye bir şey yok kimse, İstanbul’un herhangi bir köşesinin daimi mülk sahibi değil. İstanbul’un her noktasından, İstanbul halkının sağlıklı, mantıklı faydalanması çabası içerisindeyiz.”Dedi.
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pazar günü koşulacak olan, 41. Vodafone İstanbul Maratonu öncesi, Maraton ve Spor Fuarı’nın açılışını yaptı.Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İBB Başkanı İmamoğlu'na son günlerin tartışılan konuları arasında yer alan Eminönü balıkçıları soruldu.
 “Geçmişte ihale yapılmış ve alınmış. Yanılmıyorsam 10 yıl işletilmiş, hatta uzatılmış. Bugün başka bir tasarruf var. Kimse, İstanbul’un herhangi bir köşesinin daimi mülk sahibi değil. İstanbul’un her noktasından, İstanbul halkının sağlıklı, mantıklı faydalanması çabası içerisindeyiz. Arkadaşlarım bu anlamda kalıcı, daha düzgün, daha doğru, daha iyi hizmet veren bir süreç tanımlamaya çalışıyorlar.

"Kaldırma diye bir şey yok”
Düzenleme yapıyorlar. Çok daha mutlu olacaklarını düşünüyorum. Kaldırma diye de bir şey yok. Dün nasıl bir ihaleyle birisi alıyorsa, şimdi de belediyenin iştirakleri, kurumları var. İhale yapılacaksa yine şeffaf olur, endişe etmesinler. Böyle bakıyoruz olaya. Balık ekmek lezzeti kalkar mı? Balık ekmek lezzeti her yerde var. Orada da daha gelişerek daha güzel hale gelir. İşin maneviyatını korumak da bizim vazifelerimizden.”dedi.
Chenay Kobak

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 22:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197