İstanbul Gençlik Festivali başlıyor

4-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yenikapı Meydanı etkinlik alanı, İstanbul Gençlik Festivali’ne ev sahipliği yapıyor.Spor, sanat, kültür, teknoloji ve daha birçok alanda onlarca etkinliğin gerçekleştirileceği İstanbul Gençlik Festivali,...

İstanbul Gençlik Festivali başlıyor

4-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yenikapı Meydanı etkinlik alanı, İstanbul Gençlik Festivali’ne ev sahipliği yapıyor.

Spor, sanat, kültür, teknoloji ve daha birçok alanda onlarca etkinliğin gerçekleştirileceği İstanbul Gençlik Festivali, 4 Mayıs Perşembe günü başlıyor. Festival bu yıl yaklaşık 300 bin genci ağırlayacak. Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi; İGF 2017’de Graffiti Performansı, Emoji Parkı, Foto Otomatı, Dart Turnuvası, Sosyal Medya Fenomenleri Gençlik Buluşması, söyleşi, seminer ve sosyal medya yarışmaları ile festivali renklendirecek.

Sosyal medya fenomenleri İGF’de

4 Mayıs Perşembe günü saat 11.00’de Yenikapı Meydanı etkinlik alanında Said Ercan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek söyleşide, sosyal medya fenomenleri Semih Varol, Alaattin Çağıl ve Mehmet Burak Torun sosyal medyanın nitelikli kullanımı, yeni kariyer imkanları, marka yönetimi, siber güvenlik ve sosyal ağlar hakkında merak edilenleri yanıtlayacak.

Yurtdışı eğitim fırsatları

6 Mayıs Cumartesi günü saat 12.30’da Yenikapı Meydanı etkinlik alanında bu kez Yrd. Doç. Dr. M. Ali Doğan gençlerle hasbihal edecek. Yurt dışı ve yurt içi eğitim imkanlarının konuşulacağı söyleşide Yrd. Doç. Dr. Doğan, akademik eğitimin püf noktalarına değinecek. Kendini ifade edebilen, değer üreten ve topluma katkı sağlayan bir birey olabilmenin öneminden bahsedileceği söyleşide Doğan, gençlerin ufkunu açıp daha gerçekçi hedefler belirlemelerini sağlayacak.

Meslek seçiminde neye dikkat etmek lazım?

Festival, 7 Mayıs Pazar günü ise saat 12.30’da Yenikapı Meydanı etkinlik alanında ses sanatçısı Ahmet Selim Gündoğan’ın “Başarmak Zor Değil” adlı söyleşisi ile devam edecek. Gündoğan, seminerlerinde erken gençlik döneminde meslek seçiminde zorlanan, eğitimlerinde sıkıntı yaşayan gençlere başarıya giden yöntemleri müzik eşliğinde anlatacak. Ayrıca sınavlara hazırlık, sınav öncesi ve sınav esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar, keyifli ve ilgi çekici öğrenme yöntemleri, başarısızlığa iten önyargılardan kurtulma gibi konular da Başarmak Zor Değil adlı söyleşide ele alınacak.
YORUM EKLE

banner2768

banner2253

banner2588