banner3088

Korona virüs nedeniyle tiyatrocular oyunlarını evde gerçekleştirdiler

MALTEPE BELEDİYE TİYATROSU OYUNCULARI “DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ”NÜ, EVLERİNDEN ÇEKTİKLERİ SAHNELERLE KUTLADI. OYUNCULAR HERKESE “EVDE KAL” ÇAĞRISINDA BULUNDU. ÇEKİMLER SIRASINDA 'KARATECİ KIZ' KARAKTERİNİ CANLANDIRAN TİYATROCUNUN SOPASINI ÇEVİRDİĞİ SIRADA ODASININ LAMBASINA ÇARPMASI İSE KOMİK ANLAR YAŞANMASINA SEBEP OLDU.

Korona virüs nedeniyle tiyatrocular oyunlarını evde gerçekleştirdiler

Maltepe Belediye Tiyatrosu oyuncuları “Dünya Tiyatrolar Günü”nü, evlerinden çektikleri sahnelerle kutladı. Oyuncular herkese “evde kal” çağrısında bulundu. Çekimler sırasında ’Karateci Kız’ karakterini canlandıran tiyatrocunun sopasını çevirdiği sırada odasının lambasına çarpması ise komik anlar yaşanmasına sebep oldu.

Maltepe Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen “Tiyatro Haftası”, bu yıl korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında iptal edildi. Maltepe Belediye Tiyatrosu oyuncuları da bugüne kadar sahneledikleri oyunlardan rolleri, evlerinde canlandırarak hazırladıkları video ile 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladı.

Hayat sahnede sloganıyla bugüne kadar sahneledikleri “Güneş Kasabası Sirki”, “Memurin Faslı”, “Pırtlatan Bal”, “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım”, “At”, “Yer Altındakiler” ve “Deli” isimli oyunlardaki rollerini evlerinde oynayarak video hazırlayan tiyatro oyuncuları, bütün Türkiye’ye “evde kal” çağrısında bulundu.

“Sanat iyileştirir”

Tüm tiyatro oyuncularının ve tiyatroseverlerin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlayan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da, “Teker teker, hep birlikteyiz. Daima yan yanayız. Maltepe Belediye Tiyatrosu’nun birbirinden yetenekli oyuncuları da Dünya Tiyatrolar Günü’nü, bu yıl evden kutluyor. Sanat iyileştirir. Dünya Tiyatrolar Günü kutlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3549

banner3211