banner4556

Üç Ahıska Türkü Azerbaycan’da şehit düştü

banner4336

DÜNYA AHISKA TÜRKLERİ BİRLİĞİ (DATÜB) ERMENİSTAN İŞGALİNDEKİ KARABAĞIN KURTARILMASI İÇİN AZERBAYCAN’IN YANINDA OLDUKLARINI AÇIKLADI. AYRICA GÖNÜLLÜ OLARAK CEPHEYE GİDEN ÜÇ AHISKA TÜRK'ÜNÜN ŞEHİT OLDUĞU İFADE EDİLDİ.

Üç Ahıska Türkü Azerbaycan’da şehit düştü
banner3909
banner4558

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Ermenistan işgalindeki Karabağın kurtarılması için Azerbaycan’ın yanında olduklarını açıkladı. Ayrıca gönüllü olarak cepheye giden üç Ahıska Türk’ünün şehit olduğu ifade edildi.

DATÜB’den yapılan açıklamada, "Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekatta Azerbaycan vatandaşı Ahıska Türkleri de en ön saflarda katılıyor. Kaybedilen işgal altındaki toprakları ve verilen büyük askeri kayıpları hazmedemeyen Ermenistan, Azerbaycan’ın sivil yerleşim yerlerine saldırıyor. DATÜB olarak Ermenistan’ın bu alçak saldırısını kınıyor, en kısa sürede Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını terk etmesini talep ediyoruz.

Ahıskalı Türkler, Birinci Karabağ Savaşı’nda olduğu gibi bu haklı davasında Azerbaycan’ın Şanlı Ordusu sıralarında hizmet etmektedir. 27 Eylül 2020 tarihinde Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısına karşı başlatılan taarruzdan bugüne kadar devam eden operasyonlarda Azerbaycan Türkü kardeşlerimiz ile sırt sırta Ermenilere karşı birlikte savaşan Ahıskalı Türk kardeşimiz; Selim Cabbarov Gılmanoğlu, Memmedov İlham Elhanoğlu ve Muradov Elxan Muradoğlu şehit düştü. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize ise acil şifalar diliyoruz" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4391

banner4321

banner3841