banner3088

İttifak Arı Gibi, CHP Beyin Orucunda

Merhaba sevgili dostlar. Nasılsınız? Umarım her şey yolundadır, değilse de koyun “poşete” sallayın gitsin derim… Nasıl olsa lodos var.

Malumunuz iklim şartları… Mevsim kış. Bir iki avuç kar gördük diye deli olduk sosyal mecralarda, hayır ne bekliyoruz ki? Bu olayı bir abarttık ki sormayın gitsin, ne yağacak zürafa mı, çita mı, öküz başlıklı antilop mu ne? Tabi ki kar yağacak…

Doğa değişti dostlar, mevsim geçişleri de çok fazla değişti baksanıza iki mevsim kaldı gibi. Dünyamızda genel kabul gören, mevsimlerle uyumlu çok sayıda hava olayı olagelir zaten. İklim değişir, mevsim değişir. Malumunuz iklim doğası gereği değişir. Değişkendir. Yaşam akar gider.

Mesela Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) “Karşılaştırılabilir zaman dilimlerinde gözlenen doğal iklim değişikliklerine ek olarak, doğrudan ya da dolaylı olarak küresel atmosferin bileşimini bozan insan faaliyetleri sonucunda iklimde oluşan değişiklik” diye yazmıştı.

Bu durum Silivri’deki siyasetçileri de etkilemiş olacak ki ciddi bir değişim söz konusu…

Bilirmisiniz? Arılar iletişim kurmak için dans ederler, evet bu dansın adı “waggle”dir.

Örneğin: MHP ve AK Partinin ittifak adayı Sayın Volkan Yılmaz uyku uymuyor gibi, her yerde adam, gördük tanıdık, bu işe, bu göreve terzinin kişiye özel diktiği kıyafet gibi yakışıyor. Bilgi, donanım, üslup, davranış tam da göründüğü gibi, hazır yani hazır!

Oysa Cumhuriyet Halk Partisinde ne ses, ne seda, ne bir hareketlilik. Sanki her şey yolundaymış gibi, yapmış kahvesini almış kitabını geçmiş şöminenin başına sıcacık kışın tadını çıkarıyor…

Hazır yeri gelmişken bende onlara Sevgili Barış Manço’dan “Anlıyorsun değil mi” şarkısını armağan ediyorum…

Diyeceksiniz ki “ E beklemededirler ”he bekliyorlar! Evet…

Beklesinler tabi, beklemek güzeldir, bekleyenin bundan haberi varsa ama güzeldir…

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiden bahsediyorum ben, dikkat lütfen!

CHP cephesine bir ferahlama var sanki” Bundan sonra yoğurtçu heykel de aday olsa kazanır “gibi. Aksi bir durum olursa seçmene ne diyeceksiniz?

Zamanında Muharrem İnce poyraz gibi esti Ülkemizde heyecan, sevinç yarattı, olağanüstüydü eyvallah. Peki sonu? Sonunda ne yaptı? Seçmenin karşısına çıkıp açıklama yapma zahmetinde bile bulunmayıp seçmenlerini hayal kırıklığına uğrattı!

Bakın belirlediğiniz strateji çalışma programı vs.her neyse artık harekete geçin derim… Ara sıra o partide duran ve tüm dünyanın hayran olduğu kocaman resme bakın… Bakın da onun sözlerini hatırlayın! Şu an şu durumda bizi görse ne derdi ne düşünürdü diye!

Anlıyorum mevsim değişiklikleri insan vücudumuzu olumsuz etkiliyor…

Ani değişen hava şartları ve kısa süreli ısı farklılıkları vücudun bu duruma alışmasını zorlaştırdığını da anlıyorum, lakin bu durum beyin orucu tutacak kadar olmamalıdır…

CHP’nin 1923  tüzüğüne 3.maddeye mesela o kahveleri içerken bir kez daha göz atılabilinir…!

 “Benim iki büyük eserim vardır; Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir.

Mustafa Kemal Atatürk”

?

Ha birde,ufak bir hatırlatma: Uzmanlar kış mevsiminde düzenli fiziksel ve zihinsel spor yapmak bağışıklık sistemini güçlendirip sağlıklı kararlar almanın arttırdığını da söylüyorlar…

Kim kazanırsa kazansın bu yarışı lakin,Hepimizin tek düşüncesi tek gayesi:

Vatanımızda huzurla yaşayıp sonsuza dek Al Bayrağımızın dalganması için çalışmaktır!

Vatanımıza göz diken düşmanların, soysuzların ve kansızların karşısında dik durup hepsinin alnından vurmak olmalıdır !

Sevgiyle kalın…

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3152

banner3196