banner3088

Kadın Günahın Sembolü veya Şeytanın Aracı Değildir…

Kadın okusa ne olacak? Kadın oraya gidemez, kadın şunu giyemez, kadın bunu yapamaz, erkek gibi rahat davranamaz… Neden? Çünkü dininize aykırı, topluma aykırı, mahallenize yanlış, o öyle der şunlar böyle düşünür, erkeğin bir türlü “anlamadığı” namus anlayışına söz laf gelmesin... Kadın erkek eşit değildir, olamaz da. Katılıyorum!
Siz hiç üç kadın tarafından tecavüze uğramış, öldürülüp dere kenarına atılmış bir erkek gördünüz mü?
Siz hiç hasta olup da ayağa kalkıp, çocuklarını doyuran, sulayan, hazırlayıp soğuklarda ayaklarını sürterek okula bırakan bir erkek gördünüz mü?(İstisnalar kaideyi bozmaz)
Siz hiç bütün gün çalışıp, herkesin kahrını çeken, eve gidince de azarlanan, hor görülen hatta şiddet gören bir erkek gördünüz mü?
Siz hiç doğum yaparken 20 kemiğin aynı anda kırılması kadar acı çeken bir erkek gördünüz mü?
Erkek ve kadın tabi ki eşit değil, olamaz da! Yeryüzü yağmur istese ne olur, bulut olmadıktan sonra…
“Asıl marifet bulutlaydı ama herkes yağmura şiir yazdı” der Cahit Zarifoğlu.
Kadına saygı duyun! O tabiat anadır, erkeğim diye fiziksel güce güvenenler beyinden yoksul kişilerdir. Kadının suskunluğunu zayıflık olarak algılayanlara: Bir kadın öyle mahveder ki hayatını erkekliğinizden utanırsınız. Kadınlar bu dünyaya erkeğe boyun eğmek için gelmedi, erkeğin yüreğinde olmak için geldi. Sevgi, merhamet, şefkat, aşk ve barışı sağlamak için geldi…
İnsan hakları diye bir şey var beyler! Yani tüm insanların sahip olduğu temel hak ve özgürlüklere denilen. İnsan hakları ırk, ulus, etnik köken, din, dil ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm insanların yararlanabileceği haklardır. Yoldan geçen kadınlarımıza göz atacağınıza bunlara göz atın da biraz bilgilenin. Zira ondandır bu boş bakışlar, dolgun başak eğik olur, boş başak her rüzgârda savrulur.
Bu bilgilere sahip olunsa, başınızı yere eğersiniz bir kadın geçerken…
Kadın, acıların kaynağı, günahın sembolü, şeytanın aracı değildir beyler!
Kadın sevgide yer almadı küfürde yer aldığı kadar, o öyle yapmasaydı olmazdı, şöyle demeseydi bu olmazdı yerine; neden onun elinden yemek yedim, yine onun elinden bebek sevdim, evim ısındı yüreğim huzur doldu, denmiyor? Düşünerek tartarak biçerek konuşalım lütfen.
Ben “hak ve özgürlük” diyorum. Kadın özgür olmalıdır diyorum yani, kafasına estiğinde çıkıp hesapsızca gitmesinden bahsetmiyorum. Özgür irade, bireysel özgürlük, adalet, kamu hakları, politik özgürlük, ifade özgürlüğü, ahlaki sorumluluk, özerklikten bahsediyorum, istenç özgürlüğü. Törel bilinç özgürlüğü, eylem özgürlüğü gibi…
Giydiğini yakıştıran KADINLAR vardır; edep giymişse üstüne, gözlerine aşk sürmüşse, avuçları sevgi bulaştırıyorsa, buram buram merhamet kokuyorsa, işte o kadın dünyanın en güzel kadınıdır...
Kadın ve erkek bu dünyanın var olma sebepleridir, ikisi de birbiri için yaratılmışlardır. Ne bir eksik ne bir fazla. Kimse kendini diğerinden üstün görüp ezmeye kalkmasın, her iki cins için de geçerlidir bu!
Severek, saygı duyarak yaşanmalı bu kısa hayat… İsraf etmeyin sevgiyi, merhameti, vicdanı, şefkati…
Eller sımsıkı aşkla kenetlensin, gözler güzel baksın, yüreklerden sevgi aksın işte dünyada cenneti yaşamaktır bu!
Kadına sevgiyle yaklaşan tüm erkeklere saygılarımı sunuyorum, kadını hor görüp ezenlere ise söz israf etmem zira kendileri zaten israflar.
 
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3197