banner3088

Kadının delisi makbuldur!

Evet Deli kadınlar,tanıdınızmı hiç?

Onlar deli ve güzel severler,deli kadın sevmek cesur adam işidir biraz,ağırdır onlar her omuz taşıyamaz .Onlar kendi kendilerinle yarış içinde olan kadınlardır,kimseyle işi olmayan,hayatta düştüğünde kendi kendine el uzatanlardır onlar…Kahkasını herkesle paylaşan ama tek başına ağlayandır onlar.Hepsi isimsiz birer kahramandır gözümde,lakin : Aleksandra’dır,Emel’dir,Elena’dır,Arife’dir,Hanife’dir Nefize’dir ve nicesidir…İçi dışı birdir onların o yüzden çoğu zaman yanlış anlaşılsalarda,pek takmazlar..Çünkü zamanla kaybetmekten aldıkları cesaretle cesur olmuştur  o  kadınlar.Öyle  kadınların hüznü başka olur,sevinçleri bile deli deli yağan yağmur gibi saçlarına akar onların.Onlarla yaşlanılmaz kolay,hayatın ta kendisidirler çünkü.Neşeleleri çok renklidir,ve öyle bir rengi barındırırlarki,işte  o renk gökkuşağında yoktur…

Kahkahalarıda başkadır onların,hani böyle gülünce çınlarya odanın duvarlarında,Siz gülüşün sesini duyar,gülen bir yüz görürsünüz oysa o gülüş bir balyozdur aslında,Bilemezsiniz!Nasıl anlaybilirsinizki gülerse mutludur iyidir düşüncesi varken kafanızda.Anlayamazssınız,oda anlatmaz zaten!

Onlar paraya önem vermezler,mal mülkle hiç işleri olmaz,kendileri için kimseye masraf yaptırmazlar.Mesela bir örnek: Renkli bir Pas pasa çamaşır suyu akmıştır istemeden,ve rengi kısmen değişmiştir,o onu atmaz,aynı çamaşır suyunla ona desen yapar ve yeni bir pas pas ortaya çıkar…Çok güzel dimi? Güzel tabi,peki neden öyle yapar? Çalışıyor yeni alamazmı? Alır tabi alasınıda alır!Çünkü o paspatta kendi gururunu görür bilirmisiniz? Sevdiği değer verdiklerinin Yüksek egoları yüzünden ayaklar altına alınan gururunu!!!

 Onlarda dedikodu yoktur mesela,entrika politika,ego hiç yoktur,onları nerde görseniz tanırsınız aslında,çünkü onların öfkelerinde pranga yoktur,gülüşleride tutsak değildir.Sevecekse sever gizlisi saklısı yoktur,dövüşeceksede dövüşür çekinmez.Onlar neye kızdığını açıklamasını yaparken daha çok sinirlenirler,ona kelime cambazlığı yapmayacaksın!Sen onu ikna edemezssin dümdüzdür o,kafasına koyduğunu yapar hiç uğraşma, hileyle hurdayla işi olmaz onun ,heleki hediye alacan boşversene,o ortaya koyduğun hediyeye değil ortaya koyabileceğin bir yüreğin varmı? Ona bakar! O yürek varsa geç karşısına otur,boynuna astığın mücehvere değil,gözlerinde kendini görüyormu ona bakar o. Herzaman karşısında güzel konuşan,aklı başında insan ister o,konuştuğu orda kalacak,anlatıkları yüreğe kadehe gömülecek!Ve sonsuza dek orda kalacak.Sen ona bir adım git sana bin adım gelir,ama sevmediği hoşlanmadığı bir uslüp kullanırsan yüzüne çarpar  senin lafı esirgemez hiç,rol asla yapmaz,olmuş gibi davranmaz,işine geldiğini anlamaz neyse o ,ya vardır ya yoktur,göz yümmaz haksızlıklara,yıllarca yüreğinde saklar seni,olumlu ve olumsuzluklarınıda taşır,kara gün dostudur,lakin  onda ikinci bir şans yoktur!Çok uğraşır, inceldiği yerden kopsun demez,sonuna kadar gider  en kalın yerden keser ve ’’senin gökyüzünde benim yerim yok artık der’’noktayı koyar.Asla boyun eğmez,muhtaç kalmaz,sürünsede kahrolsada her gün ölsede onun affı yoktur,güvenmediği bir ağacın gölgesinde soluklanmaz,ağacın bir dalı hastalandığını farketti mi  dalı değil ağacı kökünden keser! korkusuzdur.

‘’deli kadınlar’’deli değildir aslında…çok akıllı ve zekidirler…Kontrol herzaman onlardadır.Kendilerinden herzaman söz ettirmeyi başarırlar.Her şart ve zamana uyum gösterirler.İstediklerini yaparlar.İstediğiniz bir şeyi onlar,siz istediğiniz için değil,kendileri istiyormuş haline çevirir ve size kabul ettirirler.Yani kendi kendinizle sizi alayda ettirirler.Sizide delirtebilirler…

Deli kadınlar mı?hayata ikiyüz elli gram sevgi katarlar…Üstünü siz tamamlayamazsınız.Onlar yaşamın ta kendisidir…Çünkü onlar sadece yaşar… !

Şarabı kahvesi kitabı olmazssa olmazıdır onun,müziksiz yaşayamazlar…Huzuru sever ve bulunduğu yeri huzurla kaplar,hiç rahatsızlık vermez etrafına kedi misalih,ama hazssas bir anı vardır onun,’’kendinle’’ kalınca rahatsıs edilmeyecek, kendini eleştirdiği yaptıklarını sorguladığı,kanayan yerlerini sardığı anlar…işte ozaman rahatsıs edilirse o bile  hükümsüzdür .Heleki sevdiklerine, onlar için yapamayacağı hiçbir şey yoktur.Fedakyarlık etmektten kendini bile düşünmez o, kimsenin zamanının boşa harcamaz,herkesi dinler anlamaya çalışır elinden gelirse hemen yardım eder.Ama hiçbir şeyini kimseye anlatmaz o! Bir gizemliği vardır onların,herkes yüzeyini  görür, hiç kimseye açmaz yüreğini, fayda olmayacağını,sarılamayan yaralarından dolayı iyi bilir!İnsanın içi acırmı? O acıyı o iyi bilir!Onun elinden, içinden, renklerini aldıysanız eyer ,siyahı seçer ve sizde o karanlığın içinde hapsolmaya mahkümsünüz demektir!

 ASLINDA HER ŞEY ;ELİNİ TUTUĞUNUZ KADINA GÖZLERİNDEKİ ETEKLERİ ZİL ÇALAN KIZ ÇOCUĞUNU VE RÜZGARDA SAVRULAN SAÇLARININ ARALADIĞI KIRGIN VE ASİ KADINI,TEBESSÜMLERİNDEKİ O İNCE SIZIYI GÖREBİLMEKLE ALAKALIYDI’’ ANLATABİLDİMMİ???

Tanımadım demeyin! bi bakın bakalım belki sizde onlardan birisiniz…

P.Cuelho ‘nun dediği gibi: ‘’İçinde bir tutam delilik olmayan bir hayat eksik bir hayattır’’

Deli dolu güzel huzurlu ve artık mutlu günler diliyorum, herkese sevgiler saygılar dilerim.

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196