banner3088

1 Asır Süren İlişki bitti

İlişkileri 1920'li yıllarda başlamıştı ve artık ayrıldılar

1 Asır Süren İlişki bitti

1 Asır Süren İlişki bitti

Galapagos Adaları'nda yaşayan ve neredeyse 1 asrıdır birlikte olan kara kaplumbağaları Bibi ve Poldi ayrıldılar.

İlişkileri 1920'li yıllarda başlamıştı.

Bibi ve Poldi arasındaki büyük aşk 1920'li yıllarda, yani 1 asır önce başladı. İkisi de 1897 yılında doğdu veİsviçre 'de bulunan bir hayvanat bahçesinde tanıştılar. Sıcak kumlarda birlikte güneşlendiler, birlikte domates yediler...

Bibi ve Poldi birlikteyken dünyadaki en uzun ilişkiye sahip hayvan ödülünü almışlardı.

Ve birden Bibi ilişkilerine son verdi, ve kalıcı olarak ayrıldılar. 2012 yılında bir gün Bibi, Poldi'nin kabuğundan sıkıldı ve bekâr olmak istediğine karar verdi.

Atlas Obscura'ya göre, ayrılıklarının ardından hayvanat bahçesi görevlileri, kara kaplumbağaları ile konuşarak barışmaları için uğraştı.

Fakat özellikle Bibi eski sevgilisi ile barışmayı reddetti. Hatta bazıları Bibi'nin bir depresyonda olabileceğini bile düşündü ama birçok veterinerin kontrol etmesi sonucunda Bibi'nin gayet sağlıklı olduğu sonucuna vardılar.

Bazıları ise bunun Bibi için bir depresyon değil aksine bir dönüm noktası olduğunu düşünüyor.

Bir noktadan sonra Poldi ile birlikte olmak istemediğini ve ayrıldığını, hatta bunun takdire değer bir durum olduğunu düşünüyorlar.

Poldi'nin gözleri 100 yıldır sevdiği Bibi'yi arıyor...

Klagenfurt Hayvanat Bahçesi müdürü Helga Happ, Independent ile yaptığı görüşmede Bibi ve Poldi için "Daha fazla birbirlerine katlanamadıklarını anladık. Hiç kimse nedenini çözmedi ama ayrıldılar. Bu çifti barıştırmak için çok uğraştık ama Bibi Poldi'yi gördüğü zaman yılan gibi tıslıyor. Artık onunla yaşamak istemediği çok açık." dedi.

Ayrılmalarının ardından hayvanat bahçesi çalışanları Bibi ve Poldi için ayrı yuvalar yaptılar.

Happ bu konu hakkında ise şunları söylüyor: "İki ayrı ev, iki ayrı açık hava tesisleri ve 2 banyo yaptık. Ve araya da bir cam koyduk. Biz çalışanlar olarak ilişkilerini düzeltmek konusunda umutluyuz"dedi.

onedio.com

Biz de Bibi ve Poldi için çok üzüldük. Umarız kısa zamanda barışırlar. 1 asır süren bu aşk devam eder…

SEVGİyle kalın...

Chenay Kobak

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 12:27
YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3211

banner3152

banner3196