banner3088

Çevirme o kafanı !

Elinden geldiğince ihtiyacı olana yardım et.Paylaş.Uzanan ellere kafanı çevirme.Görmezden gelme.Başkalarına asla kötü bir şekilde konuşma. Evrene bıraktığın negatif enerji, sana katlanmış olarak geri döner.

Çevirme o kafanı !

Dua etmek için güneşle birlikte kalk. Tek başına dua et, sık sık dua et. Büyük Ruh dinler..
Yollarında kaybolmuş olanlara karşı anlayışlı ol. Cehalet, kibir, öfke, kıskançlık ve açgözlülük, kayıp bir ruhtan kaynaklanır. Rehberlik bulmaları için dua et.
Kendini, kendi kendine araştır, keşfet. Başkalarının senin yolunu senin için belirlemelerine izin verme. O senin, sadece senin yolundur. Diğerleri o yolu seninle birlikte yürüyebilirler, fakat hiç kimse o yolu senin için yürüyemez.
Misafirlerine evinde saygıyla davran. Onlara en iyi yiyeceklerini ver, en iyi yatağı ver ve onlara saygı ve onurla muamele et.


Herhangi bir kişiden, bir topluluktan, bir çölden ya da bir kültürden olsun, senin olmayan şeyi alma. O ne kazanılmıştır, ne de verilmiştir. Senin değildir.
Yeryüzü üzerindeki her şeye saygılı ol – ister insan, ister hayvan veya bitki olsun.Diğer insanların düşüncelerini, isteklerini ve sözcüklerini onurl
andır. Başka birinin sözünü asla kesme, alay etme ya da taklidini yapma. Herkese kişisel ifadeleri için izin ver.
Başkalarına asla kötü bir şekilde konuşma. Evrene bıraktığın negatif enerji, sana katlanmış olarak geri döner.
Herkes hatalar yapar. Ve tüm hatalar bağışlanabilir.
Kötü düşünceler zihinsel, bedensel ve ruhsal hastalıklara neden olur. İyimser ol.

Doğa bizim için değildir, o bizim bir parçamızdır. Onlar senin dünyasal ailenin parçalarıdır.
Çocuklar geleceğimizin tohumlarıdır. Onların yüreklerine sevgi ek ve bilgelik ve hayatın dersleriyle sula. Onlar büyürken, onlara büyümeleri için yer bırak.

BU GÖZLER, HER İSRAF ETTİĞİMİZ ŞEYLER KARŞISINDA GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNE GELSİN !


Başkalarının kalplerini incitmekten kaçın. Verdiğin acının zehiri sana geri döner.
Her zaman dürüst ol.
Kendini dengede tut. Senin Zihinsel ben ‘in, Ruhsal ben ‘in, Duygusal ben ‘in ve Fiziksel ben ‘in – hepsinin güçlü, saf ve sağlıklı olmaya gereksinimi var. Zihnini güçlendirmek için bedenini çalıştır. Duygusal rahatsızlıkları iyileştirmek için ruhsallıkta büyü.
Kim olacağını ve nasıl davranacağını belirlerken bilinçli kararlar ver. Kendi eylemlerinin sorumluluğunu üzerine al.
Başkalarının mahremiyetine ve kişisel yerlerine saygılı ol. Başkalarının kişisel eşyalarına dokunma, – özellikle kutsal ve dini eşyalarına. Bu yasaktır.
İyi talihini başkaları ile paylaş.

Birilerin,çocukların hayallerini gerçekleştiremeyeceksek büyüklüğümüzün,olgunluğumuzun ne anlamı var ?


Başkalarının dini inançlarına saygı göster. Kendi inancını başkalarına kabul ettirmeye çalışma.
Önce kendine karşı dürüst ol. Önce kendini besleyemezsen ve kendine yardım edemezsen, başkalarını besleyemezsin ve onlara yardım edemezsin.

Elinden geldiğince ihtiyacı olana yardım et. Paylaş. Uzanan ellere kafanı çevirme. Görmezden gelme. Hepimiz aynı yolun yolcusuyuz. Düşeni itme, tut elinden kaldır destek ol... Merhamet, şefkat vicdan, insanın çok fazla önemli değerledir... Zor değil olarla birlikte hareket etmek. Aksine başkasını mutlu ettiysen onun mutluluğunla sen daha çok mutlu olmalısın... İyilik güzellik bulaşıcı olmalıdır...Bir tebessüm bir merhaba, bir günaydın demek, bir şeyin eksileceği anlamı yerine çoğalacağını anlamak lazım...Kutsal aylardayız.Hiç bir şey yapamıyorsak, bir akşam yemeği için biraz ekmek alıp verebiliriz ihtiyacı olanlara...Hak yolunda sevgisiz, kul hakkıyla yürünmez...! 

 SEVGİyle herkese "dua" ederek  kalın...

Chenay Kobak

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 15:30

Şenay Kobak

Şenay Kobak


İletişim Hesapları
YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3197

banner3153

banner3196