banner3088

Efsane kadın Betül Mardin

Demek ki bazı kadınlara dikkat edeceksin.

Efsane kadın Betül Mardin

1. Her sabah spor yapacaksın. Günaşırı filan değil evladım. Her sabah.
2. Hep çalışacaksın. Üreteceksin. Beynin meşgul olacak, hep koşturman gereken işler olacak.
3. Günceli takip edeceksin. Haber izle, dergi, kitap, gazete oku. Gündemi yakala. Her konuda kendini update et. Yeni çıkan kitapları da bil, yeni açılan lokantaları da, bu sene moda olan renkleri de.
4. Evlilik ise şart değil, kafanı takma. Gerekli de değil. Hatta şöyle söyleyeyim: One problem less! (Bir problem eksik!)
5. Çocuk meselesine gelince... Ha işte, burada akan sular duruyor. Yapabiliyorsan yap. Birini bu kadar çok sevmek, onun sorumluluğunu taşımak sadece onu değil, seni de mutlu eder. Doğurmayacaksan, evlat edin. O zaman da senin çocuğun değişen bir şey yok. Evlat edinmeyeceksen de, manevi çocuğun olsun, birini okut, geleceğini şekillendirmesine yardımcı ol.
6. Günde bir kere et ye. Mutlaka her öğün sebze ve meyve ye. Kusura bakma, ben tatlı severim. Tatlıdan uzak dur diyemeyeceğim!
7. Ölümden sonra yaşamak istiyorsan, günlük tut. O küçük notlar, hem kendi hayatının tanıklığı, hem de yarına kalan bir bilgi kaynağı. Mesele benim babam, hiç düşünmeden 60 sene boyunca her gün Ece Ajanda'sına o gün olanları yazmış. Hâlâ açıp okuyorum ve çok faydalanıyorum.
8. Olumlu olacaksın.
9. Bazı şeyleri kabul edeceksin. Bütün kadınların seni sevmesine imkân yok! Demek ki bazı kadınlara dikkat edeceksin.
10. Erkeklere gelince, aynı anda birkaçını sevmeyeceksin. Ama onların böyle bir yeteneği ve oyunbazlığı olduğunu bileceksin!

Kökleri İslam dininin peygamberi Hz.Muhammed'in torunu Hz.Hüseyin'e kadar gittiği iddia edilen bir Osmanlı ailesi olan Mardin ailesinin ikinci çocuğudur Betül Mardin.Benim fazlasıyla  hayran olduğum kadınlardan biridir...Vaktiniz olsursa mutlaka araştırın derim.Bazı insanlar bazı insanlara ışık olur,umut olur,hayatın zorluklarına karşı güzellikle çalışarak bir direniş olur...

Bir kadının gücünü simgeleyen,gerçek bir kadının nasıl olması gerektiğini söyleyen kadınardan biridir Betül Mardin.

Buradan kendilerine sonsuz sevgi ve saygılarımı iletir uzun nice yıllar dilerim...

SEVGİyle ,bilgiyle aydın kalın...

Chenay Kobak

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 13:58

Şenay Kobak

Şenay Kobak


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3212

banner3152

banner3196