banner3088

Esirgemeyelim...

Küçük kız, hüzünlü bir yabancıya gülümsedi.

Esirgemeyelim...

Küçük kız, hüzünlü bir yabancıya gülümsedi.

Bu gülümseme adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu. Bu hava içinde yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dosta teşekkür etmediğini hatırladı. Hemen bir not yazdı, yolladı. Arkadaşı bu teşekkürden o kadar keyiflendi ki, her öğlen yemek yediği lokantada garson kıza yüklü bir bahşiş bıraktı. Garson kız ilk defa böyle bir bahşiş alıyordu. Aksam eve giderken, kazandığı paranın bir parçasını her zaman köşe basında oturan fakir adamın şapkasına bıraktı. Adam öyle ama öyle minnettar oldu ki.

İki gündür boğazından aşağı lokma geçmemişti. Karnını ilk defa doyurduktan sonra, bir apartman bodrumdaki tek odasının yolunu ıslık çalarak tuttu. Öyle neşeliydi ki, bir saçak altında titreşen köpek yavrusunu görünce, kucağına alıverdi. Gece yarısından sonra apartmanı dumanlar sardı.Bir yangın başlıyordu.Dumanı koklayan köpek öyle bir havlamaya başladı ki,önce fakir adam uyandı,sonra bütün apartman halkı.Anneler,babalar durmadan boğulmak üzere olan yavruları kucaklayıp,ölümden kurtardılar…

Bütün bunların hepsi,beş kuruşluk bile maliyeti olmayan bir TEBESSÜMÜN sonucuydu…!

Sanırım biz maliyetli zorlukları maliyetsiz güzelliklere değişiyoruz,sonra da Yaradana isyan ediyoruz...!

Olanla yetinip olmasını istediğimiz için helalinle,alın teri ve tırnaklarımızla çabalıyp kazanmalıyız...El etek öpmeden zalimlere boyun eğmeden,yanlışa doğru demeden.Hak yolunda kul hakkınla yürünmez!

SEVGİyle kalın...

Chenay Kobak

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 14:10

Şenay Kobak

Şenay Kobak


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3211