banner3088

İnanmak başarının yarısıdır!

Yıl sonu geldiğinde müdür üç öğretmeni çağırıp onlara:

İnanmak başarının yarısıdır!

San Francisco Körfezi’ndeki bir okulda, okul müdürü üç öğretmeni çağırıp şöyle demiş:
“Siz üç öğretmen, sistemde en iyi ve en uzman kişiler olduğunuz için, doksan tane seçkin üstün zekâlı öğrenciyi size vereceğiz.

Bu öğrencilerin gelecek yıl da hızlarını korumalarını sağlamanızı ve çok şey öğrenmelerini bekliyoruz.”
Üç öğretmen, öğrenciler ve öğrencilerin anne ve babası bunun çok iyi bir fikir olduğunu düşünmüşler. O okul dönemi, hepsinin özellikle hoşuna gitmişti. Okul bittiği zaman öğrenciler bütün San Francisco Körfezi’ndeki diğer öğrencilere göre yüzde 20–30 daha başarılıydı. Yılsonu geldiğinde müdür üç öğretmeni çağırıp onlara:
“Bir itirafta bulunmak istiyorum.

En zeki öğrencilerin 90’ı sizde değildi. Onlar ortalamanın biraz üstünde öğrencilerdi. 90 öğrenciyi sistemden tesadüfen seçtik.”
Öğretmenler, doğal olarak öğrencilerde görülen başarının kendi istisnai öğretme becerilerine bağlanması gerektiği sonucuna vardı.
“Bir itirafım daha var.” dedi müdür: “Siz de en parlak öğretmenler değilsiniz. İsimlerinizi bir şapkanın içine doldurduğum kâğıtların arasından rastgele seçtim.

Siz, inandığınız için başarılı oldunuz."

 inanmak biz insanların mayasinda vardir.Kücuk bir cocukken ve daha kavramlari ayirt edemezken bile, uğur böcekten telli pabuç isteyip bekleyip inandığımız gibi...

Neye inanıyorsak  inanalim, yasadigimiz dunya hayal bile olsa ve biz dusunceden ibaret bile olsak, şu bir gerçek ki variz...!

YaŞamaya devam ettigimiz her gÜn inanmaya da devam edecegiz...!

Çocuk sevinç sesleri kadar huzurlu bir  gün geçirmeniz dileklerimle...

SEVGİyle kalın...

Chenay Kobak

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 11:07

Şenay Kobak

Şenay Kobak


İletişim Hesapları
YORUM EKLE

banner3205

banner3387

banner3212

banner2251

banner3196