banner3088

Kanser hastası olan kadının kızına bıraktığı mektup

Eğer bunu okuyorsan ameliyat iyi geçmemiş demektir…Üzgünüm

Kanser hastası olan kadının kızına bıraktığı mektup

Üzgünüm, bu korkunç hastalığı yenmek için elimden geleni yaptım ama sanırım Tanrının benim için başka planları var.

Lütfen kızgın olma, hayatta kötü şeyler yaşanır ve ne kadar acıtırsa acıtsın onlarla baş etmeyi öğrenmek zorundayız. Mutlu olmanı ve Tanrının sana bahşettiklerini kullanmanı istiyorum. Harika bir insan olduğun gibi harika bir hemşire olacaksın.

Okulda sıkı çalış, iş konusunda endişelenme. Yazın çalışmak istiyorsan tamam ancak gerçekten okula konsantre olmalısın. Babanı sabırla karşıla, bu onun için zor olacak ve zamana ihtiyacı olacak. İkiniz de birbirinize dayanıp konuşmalısınız ki bu bizim pek de sahip olduğumuz bir özellik değil. Ama denemeye devam et ve pes etme.

Seni seven birçok kişi olduğunu unutma ve onlarla sık sık konuş. Kışın arabanda acil durum seti bulundurmak ve bir yerlere yalnız gitmemek gibi konularda sağduyunu kullan. Okula arabayla gidebiliyorsan öyle yap, partilerden uzak dur; genellikle kötü oluyorlar, tüm erkekler kötü değil ancak çoğu sana bir şeyler yaptırmak için her yalanı söyler, seninle aynı inançlara sahip olan insanlarla takıl çünkü seni daha güçlü yapacaklar. Hala seninle olduğumu ve her zamanki gibi gurur duyduğumu unutma.

Tanrıyı hayatında tut ve Tanrıyı sevdiğini başkalarına söylemekten utanma. Eğer bir gün çocukların olursa...

onları ne kadar sevdiğimi ve onları ne kadar çok görmek istediğimi bildiklerinden emin ol. Harika bir hayatın olacak ve tüm önemli anlarında seninle beraber gülümsüyor olacağım. Tanrı bize bu yılı verdiği için ve birlikte kaliteli vakit geçirebildiğimiz için müteşekkirim.

O güzel hatıralara tutun ve sevdiklerine sık sık onları sevdiğini hatırlat. Hayatın tadını çıkar ve her gününü son gününmüş gibi yaşa, çünkü kimse son günü olduğunu bilemiyor. Ve en önemlisi seni tahmin edemeyeceğin kadar çok sevdiğimi hatırla!

Kızının da ona yazdığı:

“Cennet bugün en güzel meleğini kazandı. Seni seviyorum Anne. Her zaman. Seni tekrar göreceğim gün için sabırsızlanıyorum."

Bu mektubun kıymetini sonsuza kadar bileceğim Anne...

Lütfen ebeveynlerinize daha sıkı sarılın ve onların asla kıymetini bilmemezlik yapmayın, çünkü onları ne zaman kaybedeceğini asla bilemezsin.

Seni seviyorum Anne”

SEVDİKLERİNİZE SEVGİYLE SARILARAK KALIN…

Chenay Kobak

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3212