banner3088

Konuşmak aklın sanatıdır

Keşke konuşacağımız kelimeleri sakince seçtikten sonra sarf edebilsek...

Konuşmak aklın sanatıdır

AĞZIMIZDAN ÇIKAN KELİMERİN ETKİSİ OKADAR BÜYÜK Kİ OKUYUP ÖĞRENELİM
1-YAPAMAM = Tüm yapabilme imkanlarınızı kısıtladınız. Başaracak güce sahip olsanız da artık başaramazsınız.
2-OLMAZ = Olabilecek olan tüm olasılıkların önüne bir SET çektiniz. Olabilecek olasılıkları da devre dışı bırakarak bloke ettiniz. Artık ne yaparsanız ne kadar çabalarsanız çabalayın sistem devre dışı. Yapamazsınız.
3- DEĞİŞMEZ = Böyle geldi böyle gider zihniyeti. Yapacak hiçbir gücünüz de kalmadı. Hatta daha da çektiniz negatiflikleri.
4- HERŞEY ÇOK KÖTÜ = Işte tüm iyi olasılıkları ve imkanları sildiniz. Hepsi uçtu gitti.
5- GÜVENMEM KİMSEYE ve HİÇBİR ŞEYE !!!!!!!!! = Güvene dayalı tüm kapıları kapattınız. Tüm güven veren şeyler sizden uzaklaştı gitti.
6- SEVMEM = Kalp merkezi tüm sevgi iletişimine dayalı şeylere kapandı. Kalp merkezi , duygular , hisler , sevgiye dair , sevgiye dayalı olan herşeye kapandı.
7- İNANMIYORUM = Hiçbir şeyin dolduramayacağı bir boşluk oluşturdunuz.
8- ŞANSSIZIM = Talihsizlikler yakanızı bırakmaz. İşleriniz ters gider , olacak işleriniz bir anda olmaz , herşey bozulur da bozulur. Şanssızım diyerek kötü şansı da çektiniz. Yani NEGATİF ÇEKİM YASASI çalıştı.
9- HEP AYNI İNSANLAR / ARIZALAR / KÖTÜLER BENİ BULUR = Yeni insanların ve yeni işlerin hayatınıza girmesini bloke ettiniz. Yine NEGATİF ÇEKİM YASASINI çalıştırdınız.
10-HEMEN HASTALANIRIM = İşte yine kendi kendinizi hasta etmek için BAĞIŞIKLIK sisteminizi bloke ettiniz. İlaç şirketleri için potansiyel biri oldunuz.
11- KORKTUĞUM ŞEY BAŞIMA GELIİR /AKLIMA GELEN BAŞIMA GELİR = Ben medyum gibiyim. Falanca zaman rüya gördüm.kötü idi. Bak işte çıktı. Korkularınızın gerçekleşmesi için onu güçlendirdiniz.
12- BIKTIM USANDIM = Olumsuz herşey sürekli olarak üstünüze üstünüze gelmeye başlayacak.

13- NEYE ELİMİ ATSAM KURUR = Bereket kapılarını kapattınız. Rızık yok.Aşk yok.Para yok.Evlilik hayatı berbat. Yolda yürürken ayakkabınızın topuğu kırılır ya da arabayla giderken kaza yaparsınız.
14- İMKANSIZ = Ben asla başaramam. Yine NEGATİF ÇEKİM YASASINI çalıştırdınız. Ne kadar çalışırsanız çalışın başarılı olamazsınız.
15- BUNU ASLA AFFETMEYECEĞIM = Geçmişe takılı kaldınız ve artık özgür değilsiniz.
Herşeyin tam tersini düşünün.
Spiritual Quantum
Konuşmak aklın sanatıdır sözü çok doğrudur...,

Dua ederken nasıl nazik ve dikkatli davranıyorsak, nasıl kelimeleri itinayla seçiyorsak nasıl Yaradan’ın karşısında saygıyla duruyorsak, aslında her daim öyle olmamız gerektiğine inanırım. Karşımızdaki insanı anlamak için dinlemiyoruz, cevap vermek için dinliyoruz.Oysa bir dinlesek,bir ne demek istediğini idrak edebilsek,ama kimsenin vakti yok durup ince şeyleri düşünmeye,baksanıza herkes dünyayı kurtarma derdinde…
Bir söz insanı ipe de götürür ipten de döndürür derler ya atalar… Yine haklılar…
Ve lütfen, bize nasıl davranılmasını istiyorsak bizde öyle davranalım. O ne anlar güzel konuşmaktan demeyelim, inceliği güzelliği, kibarlığı ve naifliği herkes sever unutmayalım. Deneyelim. Ne kaybederiz ki? Güler yüzle "Merhaba'yı"bir tebessümle sunmak ve yine aynı tebessümle "Merhaba'yı"almak...
Erkek adama naziklik yakışmaz diyenler çok fazla yanılırlar. Naziklik kibarlık, incelik ve merhamet bir erkeğe sakalından parfümünden,kılık kıyafetinden çok daha fazla yakışan özelliktir !
Bir kadının güzelliği samimiyetle bakan gözlerinde,konuşurken seçtiği kelimelerin ağzından dökülen incilerde,yer yüzüne inen ince bir yağmur gibi sesinle ortaya çıkar ! 
Sevdiklerinize Sevgiyle Sarılarak Kalın. Huzurlu Bol Kalp Kazançlı Bir hafta Diliyorum Dostlar...
Chenay Kobak

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 10:44

Şenay Kobak

Şenay Kobak


İletişim Hesapları
YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3197

banner2250

banner3196