banner3088

Paranın her iki tarafı...

"Şimdi bu parayı havaya atacağım eğer tura gelirse kazanacağız demektir, yazı gelirse kaybedeceğiz demektir."

Paranın her iki tarafı...

Savaşın en kritik anıydı Japon General, düşman ordusu kendi ordusundan sayıca fazla olmasına rağmen hücum etmeye karar vermişti. Bu çarpışmayı ve dolayısıyla da savaşı kazanacaklarından emindi. Ama askerlerin bu zaferden şüphe duyduğunu biliyordu. Savaş meydanında ilerlerken yolda bir mabede mola verdiler. Adamları ile birlikte orada dua ettiler. Duadan sonra General metal bir para çıkarttı ve askerlerine şöyle seslendi:

“Şimdi bu parayı havaya atacağım eğer tura gelirse kazanacağız demektir, yazı gelirse kaybedeceğiz demektir. O zaman geri döneceğiz. Kabul ediyor musunuz?”

Havaya atılacak para ile kendilerine ilahi bir mesaj geleceğini düşünen askerler hep birden kabul ettiler.

Herkes, General de aynı “Kaderimiz belki de bu parayla kendini gösterecek.”diye düşünüyordu. General parayı havaya attı. Metal para yere düştükten sonra bir süre döndü sonra durdu. Tura gelmişti. Askerler coşku ile birbirlerine sarıdılar. Evet, kazanacaktılar, kimsenin içinde şüphesi kalmamıştı. Düşmana bu şekilde hücum ettiler ve sayıca az olmalarına rağmen kendilerine duydukları güvenle savaşı kazandılar. Zaferden sonra bir teğmen General’in yanına geldi ve sevinçle:

Komutanım, bir kez daha gördüm ki kimse kaderini değiştiremiyor.” “Doğru !” dedi General. Sonra elini cebine attı ve çarpışmadan önce havaya attığı metal parayı gösterdi teğmene.

Oysa,Paranın her iki tarafı da turaydı…!

Güzel bir gün diliyor ve pozitif düşünceyle neyi nasıl ve ne kadar istediğimize çok dikkat etmeliyiz diyorum…

SEVGİyle kalın…

Chenay Kobak

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 14:09
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2251

banner3196