banner3088

Penisilinin hikayesi

İskoçya'da yoksul mu yoksul bir çift yaşardı. Fleming'di adı. Günlerden bir gün tarlada çalışırken bir çığlık duydu. Hemen sesin geldiği yere koştu.

Penisilinin hikayesi

İskoçya'da yoksul mu yoksul bir çift yaşardı. Fleming'di adı. Günlerden bir gün tarlada çalışırken bir çığlık duydu. Hemen sesin geldiği yere koştu. Bir de baktı ki beline kadar bataklığa batmış bir çocuk, kurtulmak için çırpınıp duruyor. Çocukcağız bir yandan da avazi çıktığı kadar bağırıyordu. Çiftçi çocuğu bataklıktan çıkardı ve acılı bir ölümden kurtardı.

Ertesi gün Fleming'in evinin önüne gelen gösterişli arabadan Şık giyimli bir aristokrat indi. Çiftçinin kurtardığı çocuğun babası olarak tanıttı kendini.

 ''Oğlumu kurtardınız, size bunun karşılığını vermek istiyorum'' dedi. Yoksul ve onurlu Fleming ''Kabul edemem!'' diyerek ödülü geri çevirdi.

Tam bu sırada kapıdan çiftçinin küçük oğlu göründü. ''Bu senin oğlun mu?'' diye sordu aristokrat. Çiftçi gururla ''Evet!'' dedi. Aristokrat devam etti:
''Gel seninle bir anlaşma yapalım. Oğlunu bana ver iyi bir eğitim almasını sağlayayım. Eğer karakteri babasına benziyorsa ilerde gurur duyacağın bir kişi olur.''

Bu konuşmalar sonunda Fleming'in oğlu aristokratın desteğinde eğitim gördü. Aradan yıllar geçti. Çiftçi Fleming'in oğlu Londra'daki St. Mari's Hospital Tıp Fakültesi'nden mezun oldu ve tüm dünyaya adını penisilini bulan Sir Alexander Fleming olarak duyurdu.

 Bir süre sonra aristokratın oğlu zatürreeye yakalandı. Onu ne mi kurtardı?

Penisilin!

Aristokratın adı: Lord Randolp Churchill.

Oğlunun adı: Sır Winston Churchill.

Kurtaran Doktor: Çiftçinin oğlu Sir Alexander Fleming.Paraya gereksiniminiz yokmuş gibi çalışmalıyız. Hiç acı çekmemiş gibi sevmeliyiz. Hiçbir şey beklemeden vermeliyiz, dağıtmalıyız ,paylaşmalıyız iyiliği güzel düşünceleri. Karşılığı nasıl olsa gelecektir, buna inanarak yaşamak ve karşılığını görmek en güzelidir…

Her kötülüğün panzehiri sevgidir dostlar…

SEVGİyle kalın…

Chenay Kobak

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 15:25

Şenay Kobak

Şenay Kobak


İletişim Hesapları
YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196