banner3088

Zaman sana dursa da başkasına devam ettir...

Zengin adam milyon dolar değerindeki Bentley marka arabasını, öldükten sonra da kullanabilmek için toprağa gömeceğini açıkladı.

Zaman sana dursa da başkasına devam ettir...

Brezilyadaki en zengin kişilerden olan Thane Chiquinho Scarpa, milyon dolar değerindeki Bentley marka arabasını, öldükten sonra da kullanabilmek için toprağa gömeceğini duyurarak büyük tepki topladı. Bir anda medya odağı oldu ve pek çok olumsuz eleştriler aldı. Bu kadar değerli bir arabayı ziyan etmek yerine birilerine bağışlayabilirdi. Gerçeklerden ne kadar uzaktı.

Chiquinho yine de seremoniyi başlattı. Fakat beklenmedik bir şey yapacaktı. Aracı çukura indirmeden hemen önce durdurdu ve Arabayı gömmeyeceğini ve neden böyle bir işe giriştiğini açıkladı. Organ bağışına dair bilinçlendirme yapmak istiyordu.

"İnsanlar beni çok değerli bir şeyi ziyan etmekle suçluyordu. Fakat hala insanların çoğu benim arabamdan çok daha değerli şeyleri toprağa gömüyorlar. Kalplerini, akciğerlerini, karaciğerlerini, gözlerini, böbreklerini. O kadar çok insan bu organların bağışlanmasını bekliyor ki. Fakat siz sağlıklı organlarınızı toprağa gömüyorsunuz."diye konuşma yaptı...

Sevgiyle kalın...

Chenay Kobak

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 13:26
YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3212

banner2250

banner3196