banner3088

Kavaklı’da Modern Değişim

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın 2015 Yatırım Programı kapsamında Kavaklı Mahallesi’nde başlattığı meydan düzenleme çalışmaları tamamlanarak, mahallede büyük bir değişim yarattı.

Kavaklı’da Modern Değişim
Silivri Belediyesi tarafından 2015 Yatırım Programı kapsamında hayata geçirilen projelerle mahalleler yenileniyor, güzelleşiyor. Kavaklı Mahallesi’nde başlatılan meydan düzenleme çalışmaları tamamlandı. Ek hizmet binasını da içine alan meydan düzenleme çalışmaları kapsamında, bina çevresindeki duvarlar kaldırılarak meydan genişletildi. Çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları ve oturma alanlarıyla modern bir görünüme kavuşan Kavaklı’nın yeni meydanı mahalle sakinleri tarafından beğeniyle karşılandı. 

ANIT DÜZENLEMESİ YAPILDI

Kavaklı Mahallesi’nde iletişim merkezi olarak kullanılan eski belediye binası ile Kavaklı Düğün Salonu binası arasında kalan alanı da katarak, bölgede geniş ölçekli bir Meydan Düzenleme Çalışması başlatan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, mevcut Atatürk Anıtı’nın yerini değiştirerek aydınlatma ve düzenleme çalışmalarıyla büstü yeni ve modern bir görünüme kavuşturdu. 

KAVAKLI MEYDAN DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA NELER YAPILDI?

Silivri Belediyesi Kavaklı Meydan Düzenleme Çalışması kapsamında 1740 metrekare mineral yüzeyli parke taşı, 683 metrekare parke taşı tamiri, 111 metre beton yağmur oluğu, 1644 adet çiçeklikli şev taşı, 350 metre bordür imalatı ve 1100 metrekare yeşil alan düzenlemesi yapıldı. Elektrik ve sulama tesisatının da döşendiği alan, aydınlatma direkleriyle aydınlatıldı. Çocuk oyun alanları ve oturma alanlarının yer aldığı meydan, peyzaj çalışmalarıyla yemyeşil bir görünüme kavuştu. Alana spor aletleri de yerleştirilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 19:14
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3152

banner3196