banner3088

Kim susturacak bu Horozu

Yeni uygulamalar sonucunda bir kavram kargaşasıdır gidiyor. Nedir bu karmaşa diyen olursa hemen arz edeyim. Vatandaşın problemlerini çözeceği merciler alaşağı olmuş vaziyette. Bunu sizlere anlatabilmek için her zaman olduğu gibi örneklerden başlayarak altını çizeceğim her bir sorunun.

Silivri’miz büyük şehre bağlandı.. “ALAA!...” Köylerde hayvancılık öldürüldü. Artık hayvan beslemek ve ürünlerini satmak kontrol altına alındı. “PEKİİİ..!” Bunlar hep çağdaş gelişmeler. Pardon değişimler, “gelişmek” kelimesine hakaret etmeyelim.

Artık kapımıza çöp atarken ve bu atıkların nizamında bile zabıtaya tabi duruşumuz var.

Boyacı bayırında, Kuaför Şennur bitiğinde atıl durumda olan roman vatandaşın çöplük olan evinin çevreye verdiği zarar neden zabıta ekiplerinin ilgisini çekmemekte

Hala. Apartmanımızın tadilatı esnasında kapıda duran 3 çuvala ceza kesmeye yeltenen zabıta kapımıza dayanırken, bu çöplük haline gelen evin etrafı rahatsız etmesi konusuna duyarsızlığı niye? Aynı mevkide önce 1 sonra 2 derken birden aile olan ve mahalle sakinlerini uyutmayan saatlerde ötüşen horozların korosuna maruz kalan bizlere çözüm bulma duyarsızlığını yaşamak niye?

Değerli yerel yöneticilerimiz aynı Türk insanının konulara çözüm bulması gibi davranmanız niye? Eve gelen misafire evi gezdirirken kötü görüntüleri halı altına gizleme telaşınız niye. Bu aslında yerel yönetimle de bitmez memlekette bir Avrupalı olma özentisi sürüp giderken, kimileri köylerde hayvancılığı tırpanlarken. Kimileri mahalle aralarında minik kaçak kümesler kuracaksa olmaz. Bu iş böyle gitmez.

Şayet vatandaşa düzgün bir bilgi vermez ve otokontrole duyarsız da kalırsanız;

Memlekette. Uyuşturucu sattırmazsınız ama minik üretim haneler imalathaneler oluşturursunuz. Bazı konular o kadar sabitlenmiştir ki bilimsel temellere oturmayan yasaklar başka travmalar olarak geri döner bizlere. Şuan ülkede genelinde halk evlerinde kendi rakısını üretmeye başladı, siz alkol tüketilmiyor sanmaktayken; olan hem üreticiye oluyor; hem de ekonominin halkalarındaki eksikliklere. Bu sadece göze sokulan bir aldatmaca oluyor vesselam.

Bu kadar laf kalabalığından sonra gelelim benim sinirimi bozan en önemli konuya……….. “KİM SUSTURACAK BU HOROZU.. PARDON HOROZLARI………..:)”

 

“Medeniyet kirli yüze yapılan makyaj değildir. Medeniyet yüzü kirletmeme bilincidir.”

 

 

 
YORUM EKLE

banner3205

banner2251

banner3197

banner3196