Kırklareli vak'aların artışı sürüyor

Sağlık Bakanlığını haftalar olarak açıkladığı verilere göre ülke genelinde vak'aların en çok arttığı iller arasında Kırklareli ilk 10'da yer alıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sağlık Bakanlığını haftalar olarak açıkladığı verilere göre ülke genelinde vak’aların en çok arttığı iller arasında Kırklareli ilk 10’da yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı’nın haftalık olarak açıkladığı verilere göre Türkiye genelinde en çok vak’a artışı ile Kırklareli ilk 10’da yer aldı. 25 - 31 Aralık tarihleri arasında 590,21 olan vak’a sayısı, 1 - 7 Ocak tarihleri arasında 843,43’e yükseldi. Bununla birlikte kentin en işlek caddelerinde maske, mesafe kurallarına uyulmadığı gözlemlendi.

Vak’aların hızlı artış göstermesinin sebebinin kurallara uyulmadığını belirten Mevlüt Tunç, “Vak’aların hızlı artmasının sebebi biraz rehavete kapılmamız ve aşısını olan vatandaşların sorumsuzluğu davranmaları. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına biraz dikkat edilmeli. Aynı zamanda Omikron’un hızlı yayıldığı için vakalar artıyor. Aşılarımız yaptırmamız lazım. Çünkü hastanelerde daha çok aşısız insanlar var. Bana bir şey olmaz düşüncesiyle hareket etmememiz lazım. Daha dikkatli olmamız lazım” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN