banner3088

Kısmet Diyorum!

Uzun bir aradan sonra yeniden en derin selam, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Malumunuz öyle her daim köşe yazısı yazmak âdetim değil. Çok önemli bir konu olduğunda kendimce elimden geldiği, dilimin döndüğü kadarıyla bir şeyler yazıp sizlerle paylaşıyorum.

Bugün, 2015 yılının Şubat ayında “habercilik” serüvenimize kattığımız gazetemizin 100. sayısını sizlerle buluşturduk. “Büyük lokma ye, büyük laf etme” demiş atalarımız, bunu çok iyi görmüş biri olarak tekrar tasdik ediyorum. Şöyle ki;

2015 yılının Şubat ayı başlarında Çerkezköy Bakış gazetesinin sahibi Mehmet Akif Ağabey’in “gazete”yi beynime çivi gibi çakmasıyla başladı basılı gazete serüvenim. İnternet haberciliği ile aynı yönde ama farklı kulvarlarda olan basılı gazete zor bir işti. Ekip arkadaşlarım Şenay Hanım ve Eyüp Can Hoca da bu konuya pek vakıf değildi. Omuz omuza verip “Bismillah” dedik ve Silivri Haber’in ilk sayısı okuyucusuyla buluştu. Ve bugün 100. sayısını sizlerle buluşturduk. Renksiz olan gazetemiz son 5 sayıdır renkli hale geldi. Kalite çıtasını biz yükseltmesek de yaptığımız işin kalitesi bizi hep yukarıya taşıdı ve taşımaya devam ediyor. Bugüne kadar yayın politikamızdan ve değerlerimizden asla taviz vermeden yolumuza devam ettik. Bu, bundan sonraki yıllarımızda da böyle devam edecek. Okuyucularımız da oluşan “SHA yazdıysa doğrudur” algısından, tarafsız, objektif yayın politikasından asla ama asla taviz vermeyeceğiz.

100 haftadır Silivri merkezi ve Silivri’nin tüm mahallelerine Silivri Haber’i ulaştırıyor, bulabiliyor ve okuyabiliyor olmanız bizleri gururlandırıyor. Kalite çıtamızın yükselmesinde en büyük pay sizlere ait. Verdiğiniz destek, çalışma şevkimizi arttırıyor. Her sayı bizim için farklı bir heyecan oluyor. Bugüne kadar verdiğiniz desteğe sonsuz teşekkür ederim.

Bir teşekkür de ekip arkadaşlarım Şenay Hanım, Eyüp Can Hoca ve ofisimizin çiçeği stajyerimiz, geleceğin tasarımcısı, güzel kızım Neslihan’a. Onlarla birlikte çok yol katettim. Onların özverili çalışması ve fedakârlığını dünyanın değer ölçüleri ile ölçemem. Birlikte daha çok kat edeceğimiz yol var… “Kalben çok teşekkür ediyorum”

“Büyük lokma ye büyük laf etme” demiş atalarımız, bunu çok iyi görmüş biri olarak tekrar tasdik ediyorum demiştim ya,

İlk başlarda “Asla basılı gazete çıkaramam” demiştim.

100. sayı oldu.

Şimdi birçok dostum arkadaşım,

“Artık gazeteyi günlük çıkarmaya başlarsın”  diyorlar.

“Yook çıkaramam!” demiyorum.

Büyük konuşmuyorum.

Kısmet” diyorum.

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2251

banner3196