banner3088

“Kitap” Okumak Ve “Kitap Sevgisi” Bir Kültür İşidir.

Kitap sevgisi ve kitap dostluğu bence çocuk yaşta kazanılması gereken bir alışkanlıktır. Fakat kitap okumayan ve kitaplarla dost olmayan aile bireylerinin bu güzel arkadaşı çocuklarına kazandırmaları da imkânsızdır. Çocuklar ana ve babasını örnek alan bireyler olduğuna göre onların elinde görmedikleri bu dostlardan haberdar olmadan büyürlerse; bir daha bu alışkanlık hayatlarına girmez bu böyle biline.

Silivri’mizde ilçe halk kütüphanesi eski yerinden ayrıldı ve biz de mesleğimiz gereği bunu sizlerle paylaşmanın gerekliliğine inanıyoruz. Özellikle dar gelirli bir aile iseniz ve çocuklarınızın kitapla olan dostluğunu pekiştirmek istiyorsanız ve onların sorularında gerekli cevapları veremiyorsanız mutlaka onları ilçe halk kütüphanesine üye yapın bunun için işiniz çok basit. Bir fatura ile nüfus cüzdanı alarak kütüphanemizin yolunu tutun.

“İlçe halk kütüphanesi” şimdi Türk Telekom Karşısındadır. Yeni yeri 2 katlı olan kütüphanemiz kaloriferli olup gerek fiziki şartları, gerekse çalışanları açısından sıcacık bir ortam. Bilgisayarda işiniz mi var doğru İlçe Halk Kütüphanesi’ne; yeni çıkan romanları mı okumak istiyorsunuz kolay hemen ilçe halk kütüphanesine.

Arkadaşınızla ders mi çalışacaksınız doğru ilçe halk kütüphanesine. Saat 8.00 / 16.30 arası açık olan ve cumartesi de hizmete devam eden kütüphanemiz sempatik kadrosu ile sizleri üye olmaya davet ediyor. 12 masası bulunan kütüphanemiz, 60 oturum sağlamakta bizlere. Kitap olan mekânlarda da edindiğiniz dostluklar hem daha sağlıklı, hem de daha düzgün olacaktır. Röportaj esnasında bizlere bilgi veren kütüphane müdiresi Hilal Daşgın sözlerine şöyle devam etti.“2011 senesini 600 civarında üye ile kapatan kütüphanemiz 2012 de 20 üyeye ulaşmıştır.” diye bizlere bilgi veren Silivri halkını (Erhan Eriş, Ahmet Kaya, Seda Arıcı, Ümit Yeşilağaç) olarak altı personelle konuk ettiklerini de sözlerine ekledi. Bizler aracılığı ile de kitapsever herkesi Silivri İlçe Halk Kütüphanesi’ne davet etti.


“Silivri İlçe Halk Kütüphanesi” Silivri ilçesine kayıtlı veya ilçede okumakta olan öğrenciler ve halkımız kolaylıkla üye olabilir kütüphaneye. Üye olmak ne kazandırır? Oradaki yayınlardan romanları belli sürelerde alıp okuma imkânını size kazandırır. Günümüzde “20 süreli yayını” bünyesinde barındıran kütüphanemiz. Kütüphaneye üye olan gençlere dönemsel olarak dershanelerin yayınlarından da dağıttıklarını dile getiren yöneticimiz paylaşmanın güzelliklerini de bu atmosferde yaşadım ben şahsım olarak.

Özellikle Silivri gibi anakentlere yakın olan yerleşme merkezleri daima sanatsal ve kültürel açıdan gençlere hitap etmemektedir. Bunun sebebi üniversitenin getirdiği nüfuzdan mahrum kalmaları ve doğal olarak da bu yoksunlukta devamlı şikâyet eder görünmeleridir. İşte tam da bu noktada gidilebilecek vakit geçirilebilecek en güzel yer olan noktalardır “kütüphaneler” ne yazık ki birçok yerde de varlıkları kalmamış bir sosyal paylaşım alanlarıdır. Henüz hala geç olmadan, bize özel fırsatlar sunulurken üye olmakta gecikmeyin.


Belki de çok değerli bir kütüphaneniz varken kitaplarınızın faydalanılacağı en sağlıklı yer olarak ilçemizin kütüphanesini sakın unutmayın.

Kütüphane ortamı konusunda sadece kitap olarak algılamak da aktardıklarımda eksik kalacaktır. Bilgisayar ve ofis donanımı konusunda zorluk çeken öğrencilere duyurmakta fayda görüyorum. Bilgisayardan almak istediğiniz veya hazırladığınız ödevi dosyalamak istiyorsanız ortam ve donanım kütüphanemizde mevcut. Siz hala başarısız olma konusunda ısrar ediyorsanız  “yıldızlı YUH…” size. Demek ki neymiş doğru kütüphaneye “-hadi…”

bakıyorum hala düşünüyorsun..............:=) Sen koca bir balıksın………:=)


               

 
YORUM EKLE
YORUMLAR
özge
özge - 6 yıl Önce

12 masayla olucak iş mi ya eski yeri daha büyük daha güzeldi. konsantrasyon sıkıntısı olur orada tabi üye sayınız düşer.. kesinlikle daha büyük bi yer tahsis edilmeli silivri ye yakışır bi kütüphane olmalı daracık yerde olmaz bu iş...

banner3205

banner3153

banner3211

banner3196