banner3088

Kitap olsaydın adın ”Cehaletin bedeli “olurdu!

Kitap olsaydın adın ”Cehaletin bedeli “olurdu!

Kocaeli AKP İlçe yöneticisi, Sivil Toplum ve Halkla ilişkilerden sorumlu Süleyman Özkaraaslan şahsına ait sosyal hesabından yaptığı: “1989 da gelen Bulgarları,1950 de gelen Selanik dönmelerini,100 bin kaçak Ermeni’yi Suriyelerle birlikte gönderim. Var mısınız çomarlar” paylaşımı büyük tepki çekti.

Şimdi, 1989 Bulgaristan göçmeni olarak birkaç kelam bende edeyim izninizle.

Öncelikle şunu belirteyim, kızgınlık dışında bu çok fazla üzücü ve yıpratıcı bir söylem. Derin üzüntü duydum gerçekten. Kızgınlığım ise bu çağda yaşayıp, hala bu açıklamayı yapmamız. Yıllardır ve yıllardır.

Şevket hoca vardı hatırlarsanız bir kanalda ve tekrar tekrar izah etmesi gerekirken çeşitli araç gereçleri göstererek şöyle diyordu; ”Biz bunu bunla anlattık, şunla anlattık, böyle anlattık, şöyle anlattık ”diye…

Evet dostlar, durum tam da bu! İzahı olmayan şeylerim mizahı yapılırmış ya, biz ise mizahı bile olmayacak şeylerin izahını yapıyoruz… İşkence!

Yazılan yazıya gelince; Bunun sadece öylesine söylenmiş bir yazı olduğuna asla inanmıyorum. Bu görevde olan bir kişi bunun gerçeğini bilmemesine imkân yok, o yüzden kasti yapılan bir yazıdır bu!

Bundan çok daha kötü olan ise “Türklükle”  çok fazla uğraşmaya başlanması, bakın bu hiç mi hiç sağlıklı değil!

Ben sözlere takılmıyorum zira kelime haznesinin ne kadar dar ve sığ olduğu malum. Ayrıca cehalete söz izah etmeye kalkışmak, ölmüş bir hastaya anestezi uygulamaya benzer ve benim o kadar boş vaktim yok!

Dolayısıyla;

Süleyman Özkaraaslan ! Size Kanlı Mayıs” başlığıyla kaleme aldığım yazımı öneriyorum. Cehaletin panzehiri bilgidir çünkü diyorum!

Okuduktan sonra bu satırlarımdan sonrasını bir kez daha okuyun! Görüyorum ki Uzun mesafeli yollar var beyninizle idrak arasında, o yüzden anca anlarsınız!

Madde madde gideyim beyninizin işini kolaylaştırayım

Bir; kıyaslama söz konusu; Kıyaslama barışın katilidir Özkaraaslan hatırlatayım! Keşke bu Bayrağın altında yaşayanlarla kardeşçe, barış içinde yaşamanın tadına varabilseydiniz...! Ötekileştirmeden,ayrıştırmadan...Keşke!

İki ;ben askerlik yapmış bir kadın olarak şunu merak ettim… Bilmiyorum askerlik yaptınız mı  (hani siz gibi zihniyetler, raporu daha çok sever, sonra da sosyal ağlardan Ülkeyi kurtarırlar ya). Hani bir iş için 10 kişiyi araya sokup sonra da ”Rızkımı veren hüdadır kula minnet eylemem “der ya hani,  o bakımdan…

Dolayısıyla Askerlik yaptıysanız, şunu iyi bilmeniz gerekir;

Uğrunda ölmeyeceğin bayrağın gölgesine sığınma”!

ÜÇ; Şimdi, kimler sığınmacı? Kimler bu şanlı al bayrağın dalgalanması için kan döküp can verenler? Kimler bu ülkenin kalkınması için canla başla çalışanlar? Kimler, eğer bir gün şafağım için doğacak güneş bu Vatana ihanet edenlerin sırtını ısıtacaksa, bırakın o güneş hiç doğmasın diyenler?

Bu sözleri nargile içerek, söylenmiyor ama hani duman var ya o bakımdan!

DÖRT; siz ve sizin gibi zihniyetlerin işinize gelmeyenle karşılaşınca haç görmüş şeytana dönüyorsunuz ya, o yüzden bir kez daha hatırlatayım;

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA, ADIN YAZILACAK MÜCEHVER TAŞA!

BEŞ; Türküm, doğruyum, çalışkanım. İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi, özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir.

Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene!

Doğacağı Coğrafyayı seçemiyor insan ama bilgi çağında cahil kalmayı net seçebiliyormuş, bu kanıt için teşekkürler Özkaraaslan…

Her yazımın altına Sevgiyle kalın derim, size de her ne kadar içimden gelmese de yine söylüyorum;

Sevgiyle kalın, çünkü en çok siz ve sizin gibi düşünceye sahip olanların ihtiyacı var!

Keşke ama keşke “Bir Türk Oğlu Türk Balkan göçmeni olmanın şerefine nail olabilseydiniz”.

Ben Bulgaristan Deliormanlı Göçmeni Bir Türk Kadını Olarak size, Plevne Marşını armağan ediyorum! “Tuna nehri akmam diyor, etrafımı yıkmam diyor, şanı büyük Osman Paşa Plevneden çıkmam diyor. Kılıcımı vurdum taşa taş yarıldı baştanbaşa Askerinle binler yaşa. Şanı büyük Osman Paşa

NOT: Hiç ağlayarak, hissederek, canın acıyarak eğilip Türk toprağını öpmüş müydünüz? Ben hala öperim de ondan sordum!

Öz’de aslan olmayınca olmuyor be Karaaslan !

Kader utansın…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şener Aydın
Şener Aydın - 12 ay Önce

süper yazdın yüreğine sağlık hep varol bu adilere kapak olsunn.

trakyalı
trakyalı - 11 ay Önce

çok doğru çok güzel yazmışsınız tebrikler

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196