banner3088

Eykom’dan Evde Sağlık Kontrolü

Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi sağlık ekibi, Fenerköy Mahallesi’nde evleri ziyaret ederek yaşlı ve hastalara sağlık kontrolü yaptı.

Eykom’dan Evde Sağlık Kontrolü

Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi sağlık ekibi, Fenerköy Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahalle Muhtarı Muharrem Eren’den 60 yaş üstü vatandaşların bilgilerini ve adreslerini alan ekipler ev ev ziyarette bulundu.

46 haneyi tek tek ziyaret eden yaşlı ve hastalar ile ilgilenen ekipler, şeker ve tansiyon kontrolü yaptı. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın selamlarını ileten sağlık görevlileri, hastaların kullandıkları ilaçları inceleyerek nasıl kullanmaları gerektiği konusunda bilgilendirdi.

Yaşlıları evlerinde ziyaret ederek tansiyon ve şeker kontrolü de yapan Silivri Belediyesi sağlık ekipleri, kan değerlerini ve muayene tarihlerini takip kartına işleyerek hastaların kendilerine veya yakınlarına teslim etti.

Değerleri yüksek ya da düşük çıkan hastalar ilgili uzman doktorlara yönlendirildi. Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi’nin Hasta Nakil Hizmeti hakkında vatandaşları bilgilendiren ekipler altı ayda bir rutin kontrollerin süreceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212