banner3088

Tarım Arazisine Yapılan 8 Adet Kaçak Yapı Yıkıldı

Silivri Belediyesi, koronavirüsle mücadele dönemini fırsata dönüştürerek Çayırdere ve Sayalar mahallelerinde hazine ve tarım arazisi üzerine yapılan 8 adet kaçak yapının yıkım işlemini gerçekleştirdi.

Tarım Arazisine Yapılan 8 Adet Kaçak Yapı Yıkıldı

Silivri Belediyesi, koronavirüs salgın hastalığı (Covid-19) ile mücadele sürecinde başlandığı tespit edilen kaçak yapılarla ilgili fırsatçılara müsaade etmiyor. Silivri Belediyesi ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin koordineli çalışmaları sonucu ortaya çıkarılan ve mülkiyeti hazineye ait olan araziler üzerine yapılan kaçak yapılara geçit verilmiyor.

Bu kapsamda, Silivri Belediyesi Gecekondu Denetim ve Uygulama Birimi tarafından geride kalan hafta içerisinde Çayırdere ve Sayalar mahallelerinde bulunan 8 adet kaçak yapının daha yıkım işlemi tamamladı. İlçe Jandarma Komutanlığı destekleriyle alınan güvenlik önlemleri eşliğinde gerçekleştirilen operasyonda, temeli atılan veya kaba inşaatı bitirilen yapılar yıkıldı.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, izinsiz ve ruhsatsız yapılaşmaya müsaade etmeyeceklerini belirterek, tarım arazileri ve hazineye ait arazilerde kaçak inşaat yapan fırsatçılarla mücadele konusunda kararlı olduklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3197